Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 85. yıldönümü anma programı Ardeşen Kaymakamlığı önünde çelenk sunum programı ile gerçekleştirildi.

 

Ardeşen’de yapılan törende Atatürk anıtına Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığının çelenklerinin sunumunun ardından saat 09.05’de Kurtuluş Savaşı’nın Başkomutanı ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzurunda siren sesleri eşliğinde 2 (iki) dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşımız eşliğinde gönderde bulunan bayraklar yarıya indirildi.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. sene-i devriyesinde “10 Kasım Atatürk’ü Anma” programı gerçekleştirildi. Programa Kaymakam Ferhat Altay, Belediye Başkanı Avni Kahya, Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, öğrenciler, öğretmenler ve halk katıldı.

 

Ardeşen'de Atalarından Gelen Bayramlaşma Geleneğini Sürdürüyorlar Ardeşen'de Atalarından Gelen Bayramlaşma Geleneğini Sürdürüyorlar

Ardeşen İmam Hatip Ortaokulu tarafından düzenlenen Program  Alparslan Ortaokulu konferans salonunda yapıldı. Burada günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmalar ve İlçe genelinde yapılan şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere belge ve plaketleri takdim edildi.

Anma programında öğrenciler tarafından sahnelenen gölge okunu büyük alkış aldı.

 Haber: Murat UÇKAN

Editör: Medya Laz