Ardeşen Eğitim Kültür Ve Dayanışma Vakfı Avrupa’da Hemşehrilerle Buluşma ve Ardeşen Vakfı Tanıtımı Programları doğrultusunda 13 Ocak Saat 19.00 Köln Merkez Camisi’nde toplantıya Ardeşen Kaymakamımız  Ekrem Çeçen, Ardeşen Vakfı Başkanı Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı (DOKAP) Hakan Gültekin,Ardeşen Vakfı Genel Sekreteri Ali Fatih Topal,Rize Dernekler Federasyonu Başkan Yardımcısı ve Rize Dernekler ve Vakıflar Birliği Vakfı Yardımcısı  Osman Demir, Avrupa Rizeliler Derneği Genel Başkanı Osman Demirtaş,Avrupa Rizeliler Derneği Yukarı Avusturya bölgesi başkanı Kazim Dedecan, Avrupa Rizeliler Derneği Köln bölgesi başkanı Adnan Çelik ve  Köln’de ikamet eden Ardeşen’liler katıldı.

Vakıf başkanı Hakan Gültekin  2017 yılında faaliyete başlayan vakfın Ardeşen ‘nın sosyal ve kültürel alanda MARKA ŞEHİR olma yolunda gelişimine katkı sunmayı amaçladığını ve  bu yönde çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.Vakfın çalışmalarına  madden ve manen katkı sunan Ardeşen Vakfı üyelerine teşekkür etti.

Ardeşen Kaymakamı Ekrem Çeçen Eğitim alanında Ardeşen’e yakın gelecekte yapılacak yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Toplantıya katılım sağlayan Köln’de ikamet eden Ardeşen’liler böyle bir toplantının düzenlenmesinden ötürü memnuniyet duyduklarını ifade ettiler.

Toplantının sonunda Ardeşen Kaymakamı Ekrem Çeçen ve Vakıf başkanı Hakan Gültekin katılımlarından ötürü hemşehrilerine teşekkür etti.

Ardeşen Kaymakamı Ekrem Çeçen ve Vakıf başkanı Hakan Gültekin toplantının ev sahipliğinden ötürü Avrupa Rizeliler Derneği Köln bölgesi başkanı Adnan Çelik ‘e teşekkür ederek günün anısına Ardeşen Halk Eğitim merkezi kursiyerleri tarafından hazırlanan
hediyeyi takdim etti.

Editör: Medya Laz