Ardeşen Vakfı Başkanı Hakan Gültekin Ev Sahipliğinde, Ardeşen Osmanlı Alabalık Tesislerinde Gerçekleşen Program da Vakıf Çalışmaları ile İlgili Genel Değerlendirmeler Yapıldı.

Burada Açıklamalar da Bulunan Ardeşen Vakfı Başkanı Hakan Gültekin, Pandemi nedeniyle uzun bir süre bir araya gelemediklerini anımsatarak, “Pandemiden sonra bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Geçtiğimiz hafta İstanbul’da 29 ve Ankara’daki 26 vakıf üyelerimizle bir araya gelmiştik. Bugün ise burada 23 üyemizle bir araya gelerek bütün kurucular kurulu üyelerimiz ile bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadık.” dedi.

Bu güne kadar önemli işler yaptıklarını ifade eden ve bu işleri hep birlikte başardıklarını, vakıf çatısı altındaki üyelerin madden, manen ve fikren katkıları olduğunu söyleyen Gültekin, Ana hedefte Bin’e yakın çocuğumuza 1 milyon 207 bin lira burs verdiklerini de sözlerine ekledi.

Ne Kadar Burs Dağıtıldı?

Gültekin, ” 2017-18 eğitim öğretim yılında 169, 2018-19’da 335, 2019-20’de 250 ve 2020-21’de ise 250 öğrenciye burs verdik. Bu yıl ise 185 öğrencimize burs veriyoruz. Söz konusu burslarımızı ihtiyaç sahibi olan ve şartları tutan öğrencilerimize ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bunun yanında maddi imkanı olup olmamasına bakmaksızın ulusal sınavlarda derece elde edip, ilk 10 Bin veya 20 bin’e girmeyi başaracak olan öğrencilerimize teşvik burslarımız olacak.” dedi.

Pandemi Desteği

Gültekin “Pandemi döneminde başlayan uzaktan eğitim sistemi kapsamında yine ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet desteğinde bulunduk. Amacımız sadece burs desteği vermek değil, ihtiyaç hasıl olan her konuda elimizi taşın altına koymaktır.”

Pandeminin ilk dönemlerinde sağlık kuruluşlarında önemli malzeme sıkıntısı yaşandığını anımsatan Gültekin, “Ardeşen Vakfı olarak, işadamlarımızın da desteği ile Kaçkar Devlet Hastanemize 100 Bin TL’yi bulan Dezenfektan, Önlük ve Maske yardımında bulunduk.”

Gültekin, Ramazan ayı ile birlikte ise Vakıf kasasında bulunan burs parasına dokunmadan, işadamlarımızın desteği ile ramazan kolisi dağıtımı yaptıklarını da sözlerine ekledi.

Editör: Medya Laz