Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya, Ardeşen Sanayi Sitesinin Taşınması Hususunda TOKİ ile Ön Görüşmelerin Yapıldığını Söyledi.

“Namazın Kazası Olur, Fırsatın Kazası Olmaz”

Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya, Ardeşen Sanayi Sitesinin Taşınması Hususunda Önlerine Önemli Bir Fırsat Çıktığını İfade Ederek, Namazın Kazası Olur, Fırsatın Kazası Olmaz Diyerek Adımlarımızı Atmaya Başladıklarını Söyledi.

Rize Merkez’de Yeni Bir Sanayi Sitesi Yapıldığını Anımsatan Kahya, “Biz de bunu örnek alarak ilk etapta Ardeşen Sanayi Sitesi esnafımızla bir araya gelerek görüşlerini sorduk. Esnafımız mevcut sanayi sitesinin artık yetmediğini ve yeni bir çalışmanın olumlu olacağını ilettiler. Ardından TOKİ ile bir ön görüşme gerçekleştirdik. Önümüzdeki süreçte Ardeşen Sanayi Esnafı ile TOKİ yetkililerinin bir araya gelmelerini organize edeceğiz. Kendi aralarında anlaşma sağlanırsa çalışmaların başlayacağını bekliyoruz.” dedi.

Nerede Yapılacak?

Edinilen bilgiye göre 24 dönümlük bir arazi üzerine kurulu olan Ardeşen Sanayi sitesinin  75 dönümlük bir alana taşınması hedefleniyor. Yer olarak da Ardeşen Belediyesinin Parke Fabrikası ve Kademe bölgesindeki belediyeye ait bir arazi üzerinde yapılması hedefleniyor.

Editör: Medya Laz