Ardeşen Belediyesi tarafından yapılan Ardeşen Belediyesi Aylık 1.5 Milyon Kar Elde Edecek Yatırım İçin ardeşen belediye konferans salonunda düzenlenen törenle imza atıldı.

Tamamlanınca Doğu Karadeniz Bölgemizin en büyük Güneş Enerjisi Santrali (GES) olan projenin lansman ve imza törenini, Ardeşen Belediyesi kültür merkezinde Rize Milletvekili Av. Harun Mertoğlu’nun katılımı ile gerçekleştirildi.

Proje Palnlanan tarih Ocak 2024 tarihi (bu ay ) içerisinde şebekeye enerji sağlayacak. GES projesi sayesinde Ardeşen Belediyesi elektrikten aylık 1.5 milyon TL tasarruf sağlamış olacak.

Ardeşen Belediyesi Kültür Merkezinde yapılan Lansman toplantısında Belediye Başkanı Avni Kahya ve Aksa solar Genel Müdür Murat Kirazcı tarafından karşılıklı imzalar atıldı. Proje  bu enerji üretmeye başlayacak.

Ardeşen Belediyesinden yapılan açıklamada şunlara değinildi; “Belediyemizin Elektrik Maliyetini Karşılayacak olan Doğu Karadeniz Bölgemizin en büyük Güneş Enerjisi Santrali (GES) projemizin lansman ve imza töreni tamamlandık.

 Belediye Başkanımız Avni Kahya ve Aksa Solar Genel müdürü Murat Kirazcı beyin karşılıklı protokollere atılan imzaların artından sistem enerji üretimi için start almış oldu.

Belediyemizin elektrik yükünü mahsuplaşma yolu ile karşılayacak olan bu önemli projemiz ilçemize ve bölgemize şimdiden hayırlı olsun.” İfadelerine yer verildi.

Editör: Medya Laz