Ardeşen Belediyesi ve Devlet Su İşleri tarafından, Ardeşen Dolana Deresi üzerine tensip bendi yolunda dere ıslah çalışmaları devam ediyor.


Ardeşen Dolana Deresi güzergâhında yapılan çalışma kapsamında, 1adet araç köprüsü, yaya yolu ve araç yolu yapılıyor. Bunların ötesinde su taşkınlarını önleyecek olan bu bentler sayesinde Ardeşen şehir merkezi Dolana Deresi tarafından su taşkınlarıyla tehdit edilemeyecek.

DSİ tarafından Dolana Deresi İçindeki Setlerin tamamlanmasının ardından çevre düzenleme çalışmasına başlanacak. Çevre düzenlemesi kapsamında yürüyüş yolları, araç yolu ve birde köprü inşaatı var.

Konuya ilgili Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya şunları söyledi; “Dolana deresinde dere ıslah ve tersip bendi çalışmaları devam ediyor. Çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte, üst mahallelerin kanalizasyon sorunu, dere içi yolu, şehir mezarlığı bağlantı köprüsü ile bölgede bulunan tarım arazilerinin ve ilçe merkezinden akan dolana deresinin olası taşkın riskini azaltmış olacağız.” Diye konuştu.

Haber: Salih NAVDAR

Editör: Medya Laz