Köy statüsüne kavuşturularak Rize’nin Ardeşen ilçesinin 41. Köyü olan Deremezra Yaylası’nda sandık kuruldu ve ilk muhtar seçildi.

Köy statüsüne kavuşturularak Rize’nin Ardeşen ilçesinin 41. Köyü olan Deremezra Yaylası’nda sandık kuruldu ve ilk muhtar seçildi.

Geçtiğimiz yıl köy olmak için başvurulan ve referanduma gidilen Deremezra Yaylası, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun 5 Ocak 2022 tarihli onayı ile köy statüsüne kavuşturulmuştu.

Ardeşen Kaymakamı Ekrem Çeçen tarafından muhtar vekilliğine Ardeşen Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanı Murat Namlı’nın getirildiği Deremezra’da sandık kuruldu ve yapılan seçimle ilk muhtar belli oldu.

150 seçmenden 92’si oy kullandı. Kullanılan oyların tamamını alan İrfan Kuru, Deremezra Köyü’nün ilk muhtarı seçildi.

 

 

İrfan Kuru yaptığı teşekkür konuşmasında şunlara değindi; “ Zğemi Ulya-Yukarı durak köyüne bağlı olan Deremezramıza, referandum yapılarak köy statüsü kazandırılması hasebiyle, bugün demokratik bir şekilde yapılan ve adeta bir şölen havasında geçen ilk muhtarlık seçimlerinde, Deremezra köyü sakinlerinin oylarıyla muhtarlık görevine laik görüldüm.

Mutluluğumu sizlerle paylaşırken, bu süreçte; başta devlet büyüklerimiz olmak üzere, daima desteklerini hissettiren ve yanımızda olan tüm yöre halkına ve ekip arkadaşlarıma canı gönülden teşekkürü borç bilirim.” Dedi.

Editör: Tunahan Kalender