Ardeşen Belediyesi’nin hayata geçirmek istediği ve geçtiğimiz günlerde ilk kazması vurulan Güneş Enerji Sistemi (GES) Projesi’ne bir tepki de Yeniden Refah Partisi’nden geldi.

Yeniden Refah Partisi Ardeşen İlçe Başkanı Orhan Çağatay yaptığı yazılı açıklamada “Sayın Başkandan Bu Yanlıştan Dönmesini Bekliyoruz” dedi.

Yeniden Refah Partisi Ardeşen İlçe Başkanı Orhan Çağatay yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı…

“GÜNEŞ PANELİ DİYE BELEDİYEYİ 25 YIL BORÇLANDIRIYOR”

Özelikle Ardeşen belediyesine çağrımızdır. Geçmiş belediye başkanlarımızdan biri Ardeşen’in girişinde bir sosyal tesis tahsis ederek bir ihtiyacı giderdiler. Diğer bir başkanda Ardeşen’in çıkışında bir sosyal tesis tahsis etiler. Gelelim şimdiki başkana. Şimdiki başkan da Ardeşen’in tam ortasında müzeyi yıkıp lokanta yapıyor. Yetmedi güneş paneli diye 25 yıl boyunca belediyeyi borçlandırıyor.”

“SİZ GİTTİKTEN SONRA BU BORCU KİM ÖDEYECEK?”

Türkiye’nin en güneş almayan bölge olmamıza rağmen üstelik seçilen bölgeye bakarsanız ağlarsınız, Fırtına Vadisi’nin en güneş almayan yeri. Soruyoruz, siz gittikten sonra bu borcu kim ödeyecek! Sokaklardaki tadilatları yapamazken bu ne iştir, yapacaksanız bir borçlanma 5 yılı geçmeyecek.

“SİZİN YAPACAĞINIZ YANLIŞI TORUNLARIMIZ ÖDEMEK ZORUNDA DEĞİL”

Sizin yapacağınız bir yanlışı Ardeşen halkı niye bedel ödesin. İktidar değil mübarek borç makinesi. Sayın başkandan bu yanlıştan dönmesini bekliyoruz. Zira bir yıl önceki toplantıda bizzat tekrarladım yine söylüyorum. Sizin yapacağınız yanlışı torunlarımız ödemek zorunda değil”

Öte yandan aynı projeye ilişkin İyi Parti Ardeşen İlçe Başkanı Mehmet Zeki Demiroğlu'ndan sert eleştiri gelmişti. Demiroğlu, açıklamasında "Gün gelir bu vebal sebep olan ve engel olmayan herkesi bulacaktır." ifadelerini kullanmıştı.

Editör: Tunahan Kalender