Ardeşen Belediyesi tarafından sahil şeridinde düşünülen bisiklet ve yaya yürüyüş yolu ile ilgili çalışmaların sonuna yaklaşıldı.

 

Rize – Ardeşen Belediyesi tarafından sahil güzergâhı boyunca düşünülen ve yapımı hızla devam eden bisiklet ve yaya yürüyüş alanları için hummalı bir çalışma yürütülmekte.

Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya saha incelemelerinde bulunarak; Hemşehrilerimizin sosyalleşerek spor yapabilecekleri alanları çoğaltma adına, bisiklet ve yaya yürüyüş yolumuzun beton atma işini tamamlıyoruz. Halkımız gerek bisikletleriyle gerekse gün içinde güvenli bir parkur üzerinden yürüyüş yaparak spor aktivitelerini yapabilecekler.

Yürüyüş güzergâhı içinde spor aletleri parkurumuzda da gerekli egzersiz hareketlerini yapacakları alanlarımız mevcut.  Dilerlerse bireysel dilerlerse de aileleriyle bu alanları güvenle kullanacaklar.

İlk etapta fırtına deresi ile Belediye sosyal tesisler arasında düşündüğümüz bu projemiz, 2. Etap olarak ta şehrimizin sahil güzergahı boyunca devam edecek. ifadelerini kullandı.
Kaynak: Ardeşenin Sesi