Ardeşen Belediyesi, yılsonunun yaklaşmasıyla birlikte ikametgâh adresi konusunda vatandaşları duyarlı davranmaya davet etti.

Ardeşen Belediyesinden yapılan açıklamada ‘mücavir alanları içerisinde ikamet eden veya yılın büyük bir bölümünde ilçe merkezinde ikamet eden vatandaşlarımızın 31.12.2021 gününe kadar ikametgâhlarını yaşadıkları yer olan Ardeşen’e alınması gerektiği vurgulandı.

Genel nüfus sayımı çerçevesinde belediyemiz hudutları içerisinde su abone kaydı olup, Ardeşen’de yaşayıp ikametgâhları farklı yerlere aldıranlara yönelik tespiti halinde bu abonelere uygulanan su ücret tarifesinin %30 fazlası tahakkuk dilecek olup ayrıca doğalgaz aboneliğinden faydalanamayacaklardır.

Vatandaşlarımızın Eğitim Kurumları ve Aile Sağlığı Kurumlarından mahalle bazlı faydalanmaları için hangi mahallede yaşıyorsa nüfusunu oraya aldırmaları gereklidir. Ayrıca Ardeşen Belediyesi olarak sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ikametgâhınızı yaşadığınız yere aldırma konusunda bizlere yardımcı olmanızı bekliyoruz.

Bilindiği üzere, Türkiye İstatistik Kurumu ( TÜİK ) her yıl 31 Aralık verileriyle hesaplanan ilçe nüfuslarını Ocak – Şubat aylarında açıklamaktadır. Gelin hep beraber nüfusumuzu yaşadığımız yere aldıralım. Ardeşen’imizi geleceğe birlikte hazırlayalım.

Editör: Medya Laz