Arrdeşen'den gönderilen montun cebinde unuttu, depremzede geri teslim etti Arrdeşen'den gönderilen montun cebinde unuttu, depremzede geri teslim etti
Ardeşen Belediyesi Cenaze Hizmetleri Yeni yerinde Hizmetlerine Kesintisiz Devam Etmekte.

Sağlık kurumlarında veya dışında gerçekleşen vefat durumlarında ölüm belgesinin ilgili kurumca düzenlenmesinin ardından; cenazelerin taşınması, yıkanması, kefenlenmesi, defnedilmesi ve defin işlemi öncesi morg hizmeti veren Ardeşen Belediyesi yeni gasilhanesini hizmete açtı.


 

Ardeşen Belediyesince yapılan açıklamada şunlara yer verildi; Vatandaşlarımızın acılı günlerinde yanlarında olarak daha hızlı ve doğru hizmeti vererek acılarını bir nebze de olsa hafifletmek ilkesiyle gerçekleştirilen cenaze ve defin işlemlerine ek; defin öncesi kazım, mezar içi ve üst muhafaza malzemeleri de ücretsiz verilmektedir.

Alo 188 ve 0530 725 53 01 Cenaze Hizmetleri Hattı haftanın her günü 24 saat, resmi ve dini bayram günleri de dahil olmak üzere kesintisiz hizmet vermekte olası bir vefat durumunda cenaze ve defin işlemlerine ilişkin yardım alınabilirsiniz.

Ardeşen Belediye Başkanlığı, resmi ve dini bayram günleri dahil olmak üzere 365 gün, 24 saati kadın ve erkek ayrı yıkayıcılar ile kesintisiz hizmet vermektedir.

Yine; İhtiyaç olan bölgelerde morglu mobil cenaze yıkama aracı ile hizmet verilmektedir.


Cenaze Anında Yapılması Gerekenler

Ölüm olayı meydana gelince; Alo 188 ve 0530 725 53 01 Cenaze Hizmetleri Hattı aranarak vefat durumuna ilişkin bilgi verilir ve cenazenin bulunduğu bölgeye cenaze aracı gönderilir.” Bilgisi verildi.