Ardeşen Belediyesi İlçe genelinde yeni yollar açıp mevcut olanlara da iyileştirme çalışmalarını hummalı bir şekilde sürdürmekte.

 

Ardeşen İlçe genelinde hizmetlerine devam eden Ardeşen Belediyesi İlçeye bağlı Merkez Mahallesinde yol genişleme çalışması ve taş duvar çalışması, Fırtına Mahallesinde Bordur Çalışması, alt yapısı tamamlanan Yavuzselim Mahallesinde ara caddelerde beton yol ve parke çalışması, Yeni Mahallede ana yol üzeri ve ara yol çalışması, Merkez Mahallesinde bulunan 800 tonluk su deposuna yeni hat bağlantı çalışması, su depolarına daha hijyen çözümler için konuşlandırılan krom depo üniteleri ve Bahar Mahallesinde 40 yıl dır yolu olmayan hanelere dere içi yol çalışmasını tamamladığını duyurdu.

 

Ardeşen’de Altyapı bitmeden üst yapıya geçmeyen belediye mahallelerde ara caddelerdeki çalışmalarına hız verdi.

İlçede alt ve üst yapı çalışmalarını hummalı bir şekilde yürüten Belediye özellikle yaz aylarında İlçe genelinde sorun haline gelen yüksek katlara su basmama ve su kesintilerinin önüne geçerek geçmiş yıllarda yaşanan su sorununa dur demiş oldu.

İşe geldiği günden itibaren hızlıca şehir işçe suyu sorununa yoğunlaşan Belediye Başkanı Avni Kahya; İlk etapta şehrimizin içme suyu su şebekesini yenileme kararı aldık ve bu bağlamda da önemli bir bölümünü dönüştürdük. Dedi.

Başkan Kahya; su depolarının içine krom havuzlar oluşturduklarının da altını çizerek İlçeye kaliteli su içirmeyi hedeflendiklerini belirtti.

Merkez mahallesinde bulunan 800 tonluk su deposuna yeni su hattı çekildiğini de hatırlatan Başkan Kahya alt yapısı tamamlanan Mahallelerdeki üst yapı çalışmalarımız aralıksız sürmekte, bu bağlamda Merkez Mahallemizde yol genişletme, yeni mahallede uzun yıllar çözülemeyen yol sorunu, Bahar Mahallemizde 40 yılı aşkın yolu olmayan konutlara yol ve yine Işıklı Mahallemizde özellikle Yediyıldız ailelerinin oturduğu noktadaki yol genişleme çalışmalarını tamamladık.

Yıllardır sorun teşkil eden kimi yerde yol genişletme kimi yerde ise yol açılmasında sürüncemede kalan işleri vatandaşlarımızla yaptığımız istişareler sayesinde çözdük ve bu noktalara İlçemize ve o mahalleye yakışır hizmeti verdik. Diye konuştu.Editör: Medya Laz