Ardeşen Belediyesi Basın Danışmanı Salih Navdar görevinden ayrıldı. Ardeşen Belediyesi Basın Danışmanı Salih Navdar görevinden ayrıldı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı RTEÜ Ardeşen Turizm Fakültesi spor salonunda gerçekleştirildi. 
Alparslan Ortaokulu tarafından düzenlenen programa Ardeşen ilçe Kaymakam’ı Sayın Ferhat Altay Ardeşen Belediye Başkanı Sayın Avni Kahya, Cumhuriyet Başsavcı V. Mustafa Mücahit Mehel, birçok siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, öğrenciler ve Ardeşen halkı katıldı. 
Program ; Kaymakamımız Sayın Ferhat Altay ve Belediye Başkanı Sayın Avni Kahya’nın tören birlikleri, okullar, törene katılan kuruluşlar ve Ardeşen halkının bayramını kutlamalarıyla başladı. Akabinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Törende ilçe Kaymakam’ı Sayın Ferhat Altay günün anlam  ve önemini belirten konuşma yapmıştır. Daha sonra Alparslan Ortaokulu tarafından hazırlanan “Şahlanış” isimli gösteriye geçildi. Oratoryo şeklinde gerçekleştirilen gösteriye “Vatan Yiğit Çocukları” , “Vatan Uğruna Ölenleriz” şiirleri serpiştirilmiş “Atabarı ve Döne”,”Halay”,”Çifte Telli”, “Zeybek” halk oyunları gösterileriyle görsel bir şölen gerçekleştirilmiştir.

Batıdan doğuya , kuzeyden güneye yurdun her yöresinden halk oyunlarıyla , oratoryo, şiir tek bir kompozisyonda ele alınarak birlik beraberlik mesajı verilmiştir.
İlçe genelinde düzenlenen Cumhuriyet konulu resim,şiir ve kompozisyon yarışmalarında ve Cumhuriyetin 100. yılı münasebetiyle düzenlenen satranç turnuvasında  dereceye girenlere ödülleri verilmiş , Türk Telekom Kanuni Anadolu Lisesi öğrenci bandosu eşliğinde tören geçişi ile program son buldu. Cumhuriyet ateşinin hiç sönmediği, sonsuza kadar sönmeyeceği  mesajını veren , Ata’nın izinde gururla yürüyen gençler hissettiklerini törene katılanlara iliklerine kadar hissettirmişlerdir.

Editör: Medya Laz