Milliyetçi Hareket Partisi Rize İl Başkanı İhsan Alkan Ardeşen Gazeteciler Derneği ziyaretinde çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 MHP Rize İl Başkanı İhsan Alkan beraberinde Ardeşen İlçe Başkanı Cemil Bayrak ile birlikte Ardeşen Gazeteciler Derneği’ni ziyaret ederek, gazeteciler kahvaltıda bir araya geldi. Alkan, sonrasında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı.

İl Başkanı Hikmet Ayar’dan Rize’nin Kurtuluş Günü Mesajı İl Başkanı Hikmet Ayar’dan Rize’nin Kurtuluş Günü Mesajı

 Alkan, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nin doğru yönetilmediğini savunarak “Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nin doğru yönetildiğine inanmıyorum. İlk günden beri doğru yönetilmiyor. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde liyakatli kadrolar söz sahibi değil.” dedi.

 “RTEÜ AKADEMİK OLARAK BUNU ÜRETTİ DİYEBİLİYOR MUYUZ? HAYIR”

 Üniversite kadrolarında akademik olarak başarıdan söz edilemeyeceğini düşünen MHP Rize İl Başkanı İhsan Alkan “Rize’ye Rizeliye yararı olan Rize’ye katma değer oluşturdukları ne var. Aklınızda kalan bir şey var mı? Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi bunu üretti diye. Aklınıza gelmiyor; çünkü yok. Kaç tane uluslararası kuruluş akademik personelimizin yazdığı makaleleri aldı da bunları bir yere getirdi.” ifadelerini kullandı.

 MHP Rize İl Başkanı İhsan Alkan, açıklamasına şu ifadelerle devam etti.

 “TARIM BAKANI’NIN 2019’DAKİ EMRİNE RAĞMEN…”

 “Cumhur İttifakı olarak AK Parti ve MHP’yi hedefe koymasıyla Tarım Bakanı’nın 2019’daki emrine rağmen bütün paydaşlarla beraber hazırlanmasını emrettiği Çay Kanunu’nu kimseye söylemeden hiçbir evrak vermeden Bakanlığa yolladık deyip çayın başlamasına bir hafta kalmasıyla beraber gördük.”

 RİZE’YE; RİZE’Yİ BİLEN, RİZE’Yİ TUTAN YÖNETİCİLER LAZIM”

 Rize’ye; Rize’yi bilen, Rize’yi tutan yöneticiler lazım. Üçüncü sırada Rizeli varken yedinci sıradaki falanca şehirli kişinin Rize’ye gelip yönetmesi lazım değil. Rizeli’yi kollayan, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’ne ihtisas anlamında vizyona taşıyabilecek, Recep Tayyip Erdoğan’ın isminin ağırlığını taşıyabilecek bir yapı ile üniversitenin yönetilmesini gerektiğine inanıyorum.

“ÜNİVERSİTE YÖNETİCİLERİ, MAKALELERİNİ HANGİ YAYINEVİNDE YAYINLAMIŞLAR BİR BAKIN”

 Üniversite yöneticilerinin sayfalarını açıp bakın. Yöneticiler geçmiş zamanda makalelerini hangi yayınevinde yayınlamışlar bir bakın. Ortaya ne koymuşlar da bu noktaya gelmişler. Bunların akademik çalışmalarını kim kontrol etmiş. Bunlara bakın.

 “YÖNETİCİLERİN ÇOCUKLARI ÜNİVERSİTEYİ BİTİRİR BİTİRMEZ EN İYİ KURUMLARDA ÇALIŞIYOR, ÜSTELİK MÜLAKATSIZ”

 Memlekete kar sağlamadıkları için 20 sene sonra hatırlanmazlar. Tek karları kendilerine olmuştur. Çocukları Türkiye’nin en iyi kurumlarında yukarılarda bir yerlerde görevler yapıyorlar. Bir anda üniversiteyi bitirince bir yerlerde işe giriyorlar mülakatsız. Kendilerine sormak lazım. Anlatsınlar biz de bilelim.

 “BEN BUNLARI SÖYLERKEN BİRİLERİ SÖYLEYEMİYOR”

 Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan’ın ismine yakışır şekilde yönetilmiyor. Bunu Rizeli’ler de böyle düşünüyor. Aramızdaki tek fark ben söyleyebiliyorum; ama birileri söyleyemiyor.

Haber: Mustafa Özyanık - Sondakikarize.com

Editör: Medya Laz