Erkan ALTUNTAŞ/AKSARAY,(DHA)- AKSARAY Belediye Başkanı Evren Dinçer, ''50 metrelik yol şehrin gelişimine hız katacak.''dedi. 
50 metrelik yeni bulvar, Sağlık Beldesi yolu güzergâhı üzerinde Hürriyet ve İstiklal Mahallesinin birleşme noktasından başlayarak Hacılar Harmanı Mahallesine bağlantısı sağlanan 6.5 kilometre uzunluğunda, 50 metre genişliğinde olacak.
 Üst yapıda asfalt serimi öncesi, uygun şekilde sıkılaştırma çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.  Zeminin sağlam olması, yolda yüksek verim elde etmek ve uzun ömürlü bir kullanım sunabilmek amacı ile Aksaray Belediyesi ekipleri titizlikle çalışmalarını sürdürüyor.
Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, ''Şehrimiz Orta Anadolu’da hızla büyüyen ve gelişen bir şehir. Bizlerde şehrimizin planlı büyümesine katkı sağlamak amacı ile çalışmalar yürütüyoruz. Bu kapsamda 50 metre genişliğinde 6.5 kilometre uzunluğundaki yeni bulvarda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Şehrimizi bir uçtan bir uca bağlayacak olan yeni bulvarı bu yıl içerisinde vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz.''
FOTOĞRAFLI 

Kaynak: dha