ANTALYA, (DHA) - AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, İyi Parti İl Başkanı Mehmet Başaran'ın "Ak Parti Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı ve beraberinde 412 kişi istifa ederek İyi Parti'ye katıldı" açıklamalarına yanıt verdi. Taş, adı geçen başkan yardımcısının partide kaydının dahi olmadığını vurguladı, "Bu siyasi komediyi milletimizin vicdanına bırakıyoruz" dedi.

Kepez İlçe Başkanlığı'nda istifa yerine partiye katılımların olduğunu vurgulayan AK Parti İl Başkanı Taş, sözlerini şöyle devam etti:

"AK Parti olarak Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde 12 milyon üyemiz ile Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşu olduğumuzu hatırlatmak isteriz. Antalyamızda her geçen gün büyüyen bir aile olarak mevcut 300 bin üyemiz var. 2002 yılından beri milletimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın yanındadır. İyi Parti İl Başkanı Başaran, algı operasyonu yapmak istemiş fakat beceremeyerek komik bir duruma düşmüştür. Sayın Başaran'a tavsiyemiz, kendini her başkan yardımcısıyım diyene veya partide görevliyim diyene inanmaması yönündedir. Zira bu şekilde araştırmadan hareket edilirse bu ve benzeri durumlar başına gelebilir."

FOTOĞRAFLI

Kaynak: dha