Arzu ERBAŞ/RİZE (DHA)- AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim muhalefet liderlerinin bir araya geldiği toplantıyı değerlendirerek, “Tamamen Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı üzerinde bir araya gelmiş, birbirine benzemezlerden oluşan bir topluluk, başka hiçbir gaye yok” dedi.

AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim basın mensupları ile bir araya geldiği toplantıda gündeme dair açıklamalarda bulundu. Muhalefet liderlerinin bir araya geldiği toplantıyla ilgili bir soru üzerine değerlendirmelerde bulunan Alim, “Tamamen Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı üzerine kurulu bir birliktelik. Ne diyorlar altılı ganyan mı? Tamamen Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı üzerinde bir araya gelmiş, birbirine benzemezlerden oluşan bir topluluk, başka hiçbir gaye yok. Yani ülkemizin, milletimizin, hemşerilerimizin bir sorunu ile bir meselesiyle alakalı en ufak bir proje ortaya koyduklarını gördünüz mü? Yok. Aynı oluşum Rize‘de hemşerilerimizin herhangi bir derdiyle, sorunuyla ilgili bir proje ortaya koydu mu, gördünüz mü, maalesef yok. Keşke Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı üzerine değil de ‘İktidarın alternatifi olma yolunda biz bir araya geldik, şu projelerimiz var, iktidarın yapamadığı şu konulara biz de ineceğiz ve bunlarla alakalı çözüm proje ortaya koyacağız’ deseler ama maalesef böyle bir şey yok. Bu bizi de üzüyor" dedi.

‘SAĞLAM BİR MUHALEFET BİZİ DE DAHA ZİNDE TUTAR AMA YOK’

İl Başkanı İshak Alim, “Bizim alternatifimiz olacağını iddia eden insanların kin, nefret, hırs, şahsi hırs üzerinden bir birliktelik oluşturarak milletimizin önüne çıkması hakikaten çok kötü. Her zaman ifade ediyorum, sağlam bir muhalefet bizi de daha zinde tutar ama maalesef yok ve biz bu sağlam muhalefetin olmamayışını kendi içimizde teşkilat mensuplarımızla istişaremizi, fikir jimnastiğimizi daha fazla tutarak, ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Tamamen bu anlayış, milletin, memleketin menfaatine ne varsa istemezuk, engellemek, engelleyemiyorsan iftira, fitne ortaya atmak, yalan yanlış konuşmak. Halbuki bizim siyaset anlayışımız, tamamen hizmet odaklı, proje odaklı. Şu anda 2023’e yaklaşırken bunların tek tek ortaya çıkması işte bizim nedenli projeci, nedenli hizmet odaklı çalışma sahibi olduğumuzu gösteriyor. Karşı tarafın tek gayesi vatandaşın elinde ne varsa bunları engellemek ve bunu da yaparken şöyle bir gayeleri var. Evrensel değerler üzerinden insan hakları, hukuk, demokrasi, çevre hassasiyeti üzerinden bunları yapmaya çalışıyorlar. Bu da çok kötü bir durum. Lojistik merkez yapacağız diyoruz, 'çevre gidiyor' diyerek 'istemeyiz' diyorlar. Ama kendileri villaları için devasa alanlar açarak zeytin ağaçlarını, ormanlıkları yok edebiliyorlar” ifadelerini kullandı.

FOTOĞRAFLI

Kaynak: dha