Arzu ERBAŞ/RİZE (DHA) - AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, “Cumhurbaşkanımız Kandil’i yakarız diyor. Bu kandil yakıyor, şaşırdı hangi kandil olduğunu” dedi.

Ak Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, CHP’li Fındıklı Belediyesinde çiftçilere elektriği bedava vermeleriyle ilgili önerge verdiklerini belirterek, “CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Şanlıurfa’da CHP Belediyelerinde çiftçilere elektriği bedava vereceğini iletmiş. Belediyenin kendilerine verilmesi halinde çiftçilere elektriği bedava vereceğini söylemişti. Rize Fındıklı malumunuz CHP tarafından yönetilen bir belediye. Arkadaşlarımız Kemal beyin sözü üzerine çiftçilere elektriğin bedava verilmesi için belediye meclisine önerge vermişler. Belediye yönetimi tarafından sümen altı edilip gündeme dahi alınmayan önergeyi ben buradan kamuoyu ile paylaşmak istiyorum. CHP’li Fındıklı Belediyesini Genel Başkanlarının sözünü çiğnetmemeye davet ediyorum. Biz Ak Parti olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Gereken desteği veriyoruz. Çiftçilerimize elektriği bedava vereceklerini aktarmışlar. Biz hemşehrilerimizin lehinde olan her şeyde varız. Bizim anlayışımızda hizmet var. Fındıklı’da elektriği bedava kullanmaları açısından vermiş oldukları ifadenin arkalarında dursunlar” dedi.

‘DİĞERİNE SES ÇIKARMADIĞI İÇİN ANCAK KANDİL YAKIYOR’

İl Başkanı İshak Alim, “Kendilerine ait belediyelerde çiftçilere elektriği bedava kullandırmayı vaat ederken kendisi kandil yakmaya başlamış. Cumhur İttifakımızın ortağı Milliyetçi Hareket Partisi Rize İl Başkanımız bir kandil gönderdi kendisine. Cumhurbaşkanımız Kandil’i yakarız diyor. Bu kandil yakıyor şaşırdı hangi kandil olduğunu. Diğerine ses çıkarmadığı için ancak kandil yakıyor. Bu sistemde kendisi kandil yakmaya başlayan bir kişi çiftçilere elektriği bedava kullandırmayı vaat ediyor. Sıkıntı yok, biz ziyadesiyle memnun oluruz, çıkarız teşekkür ederiz. Çıksınlar Fındıklı’da elektriği çiftçilere bedava yapsınlar biz önergeyi verdik. Bekliyoruz” şeklinde konuştu.

FOTOĞRAFLI

 

Kaynak: dha