Aslen Ardeşen’li olan İki Kaymakamdan Rize Valisi Baydaşa Ziyaret

Aslen Ardeşen’li olup, Trabzon Yomra ve Trabzon Araklı Kaymakamı görevlerini yürüten Muhammet Öztabak ile Yusuf Akın Rize Valisi İhsan Selim Baydaşı makamında ziyaret etti.Vali Baydaş ile makamında bir süre sohbet eden, Aslen Rize Ardeşen’li Kaymakamlar, Vali beye İlçelerine özgü hediye takdim ettiler.Trabzon Yomra İlçe Kaymakamı Muhammet Öztabak Kimdir?
Kaymakam Muhammet Öztabak, 1981 yılında Rize’nin Ardeşen İlçesinde doğmuştur. İlk ve Orta öğrenimini Ardeşen’de tamamladı. 2003 yılında Dumlupınar Üniversitesi İktisadi ve İdari bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 2005-2013 yılları arasında Sosyal Güvenlik Kurumunda çeşitli unvanlarda görev yaptıktan sonra 2013 yılında Ordu Kaymakam Adayı olarak "Mülki İdare Amirliği" mesleğine intisap etti. Adaylık süresince sırasıyla; Ordu ilinde Valilik stajını, Amasya ili Suluova ilçesinde ve Çorum ili Sungurlu İlçesinde Refiklik stajını, Antalya ilinde ise Mülkiye Teftiş stajını tamamladı. Yurt dışı stajı çerçevesinde 1 yıl süreyle gönderildiği İngiltere’de “University of Liverpool” da yabancı dil eğitimi aldı. Dil eğitiminin yanı sıra İngiltere’nin yönetim yapısı üzerine çeşitli kamu kurumlarında incelemelerde bulundu.
Sırasıyla Nevşehir İli Acıgöl ilçesinde Kaymakam Vekilliği, Afyonkarahisar İli İscehisar Kaymakamlığı, Sivas İli Divriği Kaymakamlığı ve Van İli Bahçesaray Kaymakamlığı görevlerinde bulunmuş olup, 20.08.2021 tarih ve 31574 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 19.08.2021 tarih ve 2021/412 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı gereğince, 14.09.2021 tarihi itibariyle İlçemizdeki görevine başlamıştır. Evli ve 1 çocuk babası olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Ardeşen Basın Mensuplarından Başkan Atagün’e Hayırlı Olsun Ziyareti Ardeşen Basın Mensuplarından Başkan Atagün’e Hayırlı Olsun ZiyaretiTrabzon Araklı İlçe Kaymakamı Yusuf Akın Kimdir?

Kaymakam Yusuf AKIN, Rize ilinin Ardesen ilçesinde doğmuştur. İlk, orta öğrenimini Rize'de tamamladıktan sonra 2015 yılında Kocaeli Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun olmuştur.

2016 yılında yapılan İçişleri Bakanlığı tarafından açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazandıktan sonra 2017 yılında Mülki idare Amirliği mesleğine Sakarya Kaymakam aday olarak intisap etmiştir. 2017-2018 yıllları arasında Giresun-Espiye Kaymakam Vekili, 2019-2021 yılları arasında Giresun-Yağlıdere Kaymakamı, 2021-2023 Artvin-Şavşat Kaymakamı olarak görev yaptıktan sonra 23/08/2023 tarihli ve 2023/388 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Araklı Kaymakamı olarak atanmıştır.

Yurtdışı dil eğitimini İngiltere'nin Manchester kentindeki Manchester Metropolitan Üniversitesi'nde almış, Londra Büyükelçiliğinde stajlarını tamamlamış İngiltere’nin idari yapısı hakkında incelemelerde bulunmuştur. Kaymakamlık tezini “Vatandaş Odaklı Yönetim” alanında sunmuştur. Kaymakamımız evli olup iyi derecede ingilizce bilmektedir.

Editör: Medya Laz