Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) yönetim kurulu üyeleri, Genel Yönetim Kurulu Toplantısını yapmak için Hatay’a geldi.HATAY (İGFA)-  Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve ADD Antakya Şubesi Genel Merkez Delegesi olan eşi Prof. Dr. Nazan Savaş’ın davetlisi olarak Antakya’ya gelen ADD yöneticileri, Temmuz ayı toplantılarını 23 Temmuz Hatay’ın ana vatana katılışı sebebiyle Hatay’da gerçekleştirdi.

Hatay’ın ana vatana katılış etkinliklerinde de yer alan ADD Genel Başkanı Dr. Mustafa Hüsnü Bozkurt ve 16 yönetici, 3 gün boyunca Hataylıların coşkusuna ortak oldu.

Tekirdağ, İzmir, İstanbul gibi Türkiye’nin farklı şehirlerinden Hatay’a gelen ADD yöneticileri, Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 23 Temmuz Kokteyli’ne, Gastronomi Evi’ndeki piyano ve keman resitaline ve aynı zamanda resmi törenlere katıldı.

Hatay’ın ana vatana katılışını dünya tarihinde eşi benzeri olmayan bir mücadele sonucunda elde edilmiş kazanım olarak niteleyen Bozkurt, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Hatay’ın ana vatana katılması için 1923 yılından itibaren Fransa’ya karşı büyük mücadele verdiğini belirtti.

BOZKURT: HATAY’DA ÇOK GÜZEL ÜÇ GÜN GEÇİRDİK

23 Temmuz’da Hatay’da olmayı çok arzuladıklarını ifade eden Bozkurt, "Belediye Başkanımız Lütfü Savaş ve eşi Nazan Savaş, ADD Antakya Şube Başkanımız Kezban Kuran ve Hataylılarla bir arada olmaktan onur duyduk. Üç gün boyunca çok güzel zaman geçirdik, çok güzel anlar yaşadık. Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Ortak Varoluş Mozaiği için düzenlenen törene katıldık. Genel kurul toplantımızı Antakya EXPO alanında yaptık” diyerek Hatay’da bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Kaynak: igf