Rize’nin Ardeşen İlçesinde bu iş yerine ortak veya kiralaman için 5 şartı yerine getirmen gerekiyor.

Rize’nin Ardeşen İlçesinde bir mülk sahibi ana cadde üzerinde uzun yıllardır boş kalan ve çok sayına kiralık teklifi alan mekân için öyle bir şart öne sürdü ki, bu ilanı görenler dönüp bir daha bakıp okuyor.

Rize’nin Ardeşen İlçesinin en işlek caddesinde yer alan işyerini uzun yıllar kiralamak isteyenlere tahsis etmeyen mülk sahibi sonunda İş yerinin kiralanacağını belirten afişi astı ancak bir şartı vardı.

Ardeşen İlçesi Atatürk Caddesi üzerinde üstelik en mevki yerde mesken olarak iç hacmi, yüksekliği ve ön vitrin camıyla her işletmecinin idealinde olan kiralık iş yeri için (adını vermeyen) mesken sahibi Kiralıktır İlanı astı ancak kiralayacak olan kişiden de önemli ve yerine gün içinde tam 5 kez yerine getirmesini istediği bir şartı vardı.

Yıllardır boş olan iş yeri için kendisine ulaşarak sorular soranlar için hazırladığı İlanda “ Bu İş Yeni 5 Vakit Namaz Kılan ortak arıyor”  Yani bu iş yerini kiralamak ya da iş ortağı olabilmek için 5 vakit Namaz kılma şartı getiriyorum aksi halde beni arayarak boş olan iş yerinin kiralık olup olmadığını sormayın mesajı vermiş oldu.

 

Foto: Necmettin YARICI

Haber: Salih NAVDAR

Editör: Medya Laz