Savaş mesajı! Trump: Nükleer silahlarımız hazır

Kuzey Kore'yi savaşla tehdit eden ABD lideri, az önce paylaştığı Twitter mesajında başkanlık koltuğuna oturur oturmaz ilk emrinin nükleer silahların yenilenmesi olduğunu söyledi.

Savaş mesajı! Trump: Nükleer silahlarımız hazır

Peş peşe gelen füze testlerinin ipleri koparma noktasına getirdiği Kuzey Kore ve ABD, belki de ilk kez savaşa bu kadar yakın.

ABD Başkanı Donald Trump, dakikalar önce yazdığı Twitter mesajında "Başkan olarak ilk emrim nükleer silahların yenilenmesi ve modernize edilmesi oldu. Şu anda daha önce hiç olmadığı kadar güçlü" dedi.

DÜN GECEDEN BERİ YAŞANAN GERİLİM

Trump, dün akşam Kuzey Kore'nin nükleer testleri sürdürmesi halinde "ateş ve öfkeyle" yanıt vereceklerini canlı yayında ilan etmişti.

Buna Kuzey Kore'nin yanıtı daha da sert oldu. Pyongyang yönetimi, Guam Adası'nı füzeyle vurmak için plan hazırladığını açıkladı.

"TRUMP, KİM JONG-UN'UN ANLADIĞI DİLDEN KONUŞTU"

Dünyayı savaşın eşiğine getiren açıklamalar gelmeye devam ediyor. Son olarak ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Washington'ın Kuzey Kore'nin anlayacağı dilden konuşacağını söyledi. Tillerson, "Trump, Kim Jong-un anlayabileceği bir dilde oldukça sert bir mesaj gönderiyor" ifadesini kullandı. 

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2017, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER