Rusya haberi başlarına bela oldu! Gazetecilere şok

ABD Başkanı Donald Trump'ın ekibinden bir kişinin Rusya ile bağlantılı olduğu ile ilgili haber yapan 3 CNN çalışanı işinden oldu.

Rusya haberi başlarına bela oldu! Gazetecilere şok

CNN'den yapılan açıklamaya göre, istifalarını veren gazeteciler, söz konusu haberi yazan Thomas Frank, televizyonun araştırma bürosundan bir editör olan Eric Lichtblau ve bu büronun denetlenmesinden sorumlu olan Lex Haris.

İLİŞKİLERİ ARAŞTIRILIYORDU

CNN'de yayınlanan haberde, ABD Kongresi'nin, Rusya'daki bir yatırım fonu ile Trump'ın geçiş ekibinde yer alan ekonomist Anthony Scaramucci'nin ilişkilerini araştırdığı iddiası yer alıyordu.

EDİTÖR NOTU EKLENMİŞTİ

CNN yönetiminin yaptığı iç inceleme sonucunda haberin yayınlanmadan önce gerekli editoryal süreçlerden geçmediği, bu nedenle de geri çekildiği belirtmişti. Haberin yerineyse Scaramucci'den özür dilenen bir editör notu yerleştirilmişti.

TRUMP SOSYAL MEDYA HESABI ÜZERİNDEN AÇIKLAMA YAPTI

Bu konu hakkında sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Trump "CNN, Rusya ile ilgili haberini geri çekmek zorunda kaldı ve üç çalışanı istifa etti. Peki diğer yalan haberler ne olacak? YALAN HABER" ifadelerini kullandı.

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2017, 14:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER