Libya Rusya'dan askeri destek istedi

Libya Ulusal Ordusu komutanı Mareşal Halife Haftar, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile yaptığı görüşmede Moskova'dan askeri yardım alma konusunu gündeme getirdiğini söyledi.

Libya Rusya'dan askeri destek istedi

Moskova'da Lavrov'la görüşmesi sırasında açıklamalarda bulunan Haftar, "Askeri yardım konusu ele aldık. Rusya'nın Libya'nın iyi dostu olduğundan ve yardım sunmayı reddetmeyeceğinden eminim" dedi.

LAVROV, UZLAŞMA ÇABALARINI DESTEKLİYORUZ

Sergey Lavrov ise, Rusya'nın Haftar'ın Libya Ulusal Uzlaşı Hükümeti lideri Fayiz es-Serrac ile uzlaşmaya varma çabalarını desteklediğini ifade etti.

Lavrov, "Sizin ve es-Serrac'ın Libyalı taraflar arasında yapılan anlaşmanın uygulanması için en uygun yolları bulmak amacıyla gösterdiğiniz çabaların farkındayız. Bu çabaları destekliyoruz. Siyasi alandaki tüm uzlaşma çabalarına BM'nin faaliyetleri kapsamında odaklanılmasını çok önemli buluyoruz" dedi.

Libya'daki durumun halen zor olduğuna da dikkat çeken Lavrov, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Libya'daki terör tehdidi maalesef ortadan kalkmadı. Siyasi çözüm süreçlerine ağırlık verilmesi ve Libya'da devlet kurumunun tam olarak yeniden tesis edilmesi için atılan adımlardan haberdarız."

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2017, 23:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER