Krallık tarihinin en büyüğü! Her şey küçük kaldı

İngiliz Kraliyeti'nin yeni devasa amiral gemisi HMS Queen Elizabeth, kendi evine ulaştı. Birleşik Krallık tarihinin en büyük gemisi büyük bir törenle karşılandı.

Krallık tarihinin en büyüğü! Her şey küçük kaldı

Birleşik Krallık'ın beklediği gün geldi. Ülkenin şu ana kadar en büyük amiral gemisi olan Queen Elizabeth yani Kraliçe Elizabeth evine ilk kez geldi.

65 bin ton yük taşıyabilme kapasitesine sahip olan Kraliçe Elizabeth kraliyetin ve donanmanın son 50 yılın en başarılı çalışması olarak görülüyor.  

2020 YILINA KADAR HİZMETE ALINMAYACAK

280 metre uzunluğundaki dev gemisin test çalışmaları Portsmouth'da  gerçekleşecek ve 2020 yılına kadar gemi hizmete açılmayacak. 

Geminin kaptanı Büyük Lizzie'nin Birleşik Krallık'ın düşmanlarına bir mesaj olacağını belirtiyor.

BİNLERCE KİŞİ KARŞILADI

Bu Sabah Portsmouth'ta binlerce kişinin karşladığı Büyük Lizzie sahil hattı boyuna adeta gövde gösterisi yaptı. Geminin geçtiği sırada çekilen görüntülerde kentteki yapılan geminin yanında epey ufak kaldı

OPERASYON ODALARI VAR

700 kişili mürettabatıyla sulara inen dev geminin içinde hava trafik kontrolünden ve silah sistemlerinin koordinasyonundan sorumlu görevlilerin olduğu operasyon odası bulunuyor. 

60'da fazla kraliyet donamasına bağlı denizciyle Kraliçe Elizabeth bu ayın başında açık sularda ABD'nin USS George HW Bush gemisiyle tatbikatlara katılmıştı. 

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2017, 13:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER