KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı: 'Bu yanlış gidiş tersine çevrilebilir'

Güney Kıbrıs Rum Kesimi ile Akdeniz'de yaşanan doğal zenginliler krizi üzerine açıklamada bulunan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, “Zaman geç değil. Bugün bile Doğu Akdeniz'deki bu yanlış gidiş tersine çevrilebilir ve herkes için daha yar

KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı: 'Bu yanlış gidiş tersine çevrilebilir'

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Başbakan Ersin Tatar ve Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri'nin Kıbrıs Özel Temsilcisi Elizabeth Spehar ile görüşmelerinin ardından basına açıklama yaptı. Yeni hükümet oluştuktan sonra Başbakan Ersin Tatar ile ilk görüşmesini yaptığını belirten Cumhurbaşkanı Akıncı, Başbakan'la ilk görüşmenin çok yararlı, içerik açısından karşılıklı anlayış içinde oldukları bir toplantı olduğunu söyledi.

“Farklılıklarımız tabii ki olabilir ama kurumlar arası ilişkinin ve diyalogun sürekliliği esastır”

“Farklılıklarımız tabii ki olabilir, bazı konularda daha değişik düşünceler olabilir. Bu çok doğaldır ama kurumlar arası ilişkinin ve diyalogun sürekliliği esastır” diyen Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, yeri geldikçe yeni başbakan ile Kıbrıs sorununu ve iç konuları değerlendireceklerini söyledi. Daha önce, iki haftada bir Perşembe günleri Başbakan Tatar ile görüşeceğini açıkladığını anımsatan Cumhurbaşkanı Akıncı, gerektikçe ek buluşmaların da olabileceğini kaydetti.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2019, 21:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER