Yeniden Refah Partisi Rize İl Başkanı Mehmet Akif Zerdeci, 30 Ağustos Zafer Bayramı´nın 99. yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Yeniden Refah Partisi Rize İl Başkanı Mehmet Akif Zerdeci, mesajında, 30 Ağustos Zafer Bayramı´nın Türk milletinin tarihin hiçbir döneminde taviz vermediği bağımsızlık ve özgürlüğü için gösterebileceği cesaret, fedakarlık ve kahramanlığın göstergesi olduğunu kaydederek, Bu millet hangi şart altında olursa olsun, güce boyun eğmemiş, esareti ve dayatmayı asla kabul etmemiştir. 30 Ağustos Zaferi, bugünlere de ışık tutan en temel mesajıdır. Bu zafer, Türk milletinin tarihin hiçbir döneminde taviz vermediği bağımsızlık ve özgürlüğü için gösterebileceği cesaret, fedakarlık ve kahramanlığın göstergesidir.

Merhum Erbakan Hocamız Milli Görüşün ne olduğunu anlatan şu veciz sözleriyle, ‘Herhangi bir kimse Malazgirt'te inanışının şahlanışını yaşamadan, Kosova'da, Niğbolu'da bir kılıç olup parlamadan, Ulubatlı Hasan olup İstanbul'u fethetmeden, Sultan Fatih olup atını denize sürmeden, Kanuni olup şanlı ordularıyla Avrupa'nın içlerine yürümeden, Seyit çavuş olup 250 kiloluk mermiyi ‘Ya Allah’ deyip namluya sürmeden, bir insan Sakarya'nın siperlerine girmeden ve Kıbrıs'ta düşman tahkimatının arasından geçmeden Milli Görüş'ün ne olduğunu anlayamaz.’

Rize'de Vali Çeber, Belediye Başkanı Metin ve Genel Müdür Alim, Yaş Çay Alımı Yaptı Rize'de Vali Çeber, Belediye Başkanı Metin ve Genel Müdür Alim, Yaş Çay Alımı Yaptı

Bu vesile ile aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı‘nı kutluyor, bu zaferi bizlere hediye eden tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah‘tan rahmet diliyor, şükran ve minnetle yad ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.