Tesettür Abiye Modelleri Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her giyim tarzında olduğu gibi tesettür kategorisinde de seçim yaparken bayanların dikkat etmeleri gereken onlarca etmen bulunuyor.

Tesettür Abiye Modelleri Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bayanlar kıyafet seçimlerine erkeklere göre çok daha fazla önem veriyorlar. Bir yandan giydikleri kıyafetler, bir yandan da kıyafetlerinin yanında kullanılan aksesuarlar her zaman bayanların görünüşlerinde son derece önemli oluyor. Bayanlar açık tarzda giyimlerde ya da tesettür giyimlerde farklı tarzda kıyafetler giyseler de dikkat etmeleri gereken birçok ortak nokta oluyor. Tesettür kullanana bayanlar için bu durum hem günlük hayatta hem de Tesettür abiye seçimlerini yaparken önemli oluyor. Eğer bayanlar seçimlerini gerçekleştirirken bu etmenlere dikkat ederlerse kendileri için son derece uygun olan modelleri de kısa süre içerisinde bulabilirler.

Tesettür abiye modelleri seçerken bayanların geçmiş dönemlerde çok fazla seçenekleri bulunmamaktaydı. Hem kıyafetlerin kesimlerinde hem de renklerde çok fazla çeşit olmaması bayanların sürekli benzer tarzda kıyafetler giymesine sebep oluyordu. Ancak son dönemde yaşanan gelişmeler ve bu sektörün de son derece profesyonel markalar tarafından yönetilmeye başlanması tesettür kullanan bayanların da bolca seçeneğinin olmasını sağladı. Böyle olunca da bayanlar da karar vermekte artık son derece zorlanabiliyorlar. Onlarca çeşit arasından renklerine, kesimlerine ve görünüşlerine karar verecek olan bayanlar birçok farklı etmeni de göz önünde bulundurmak zorundalar.

Kıyafetlerini seçerlerken ilk olarak gidecekleri mekânın yapısı son derece büyük bir önem arz ediyor. Bu aşamada tesettür abiye elbise modellerinin kullanılabileceği birçok farklı ortam yer alıyor. Genellikle bayanlar düğünlerde bu tarz kıyafetleri kullanırken seçimlerinde düğün ortamının büyük etkisi oluyor. Düğünlerde bayanlar son derece özgür şekilde seçimlerini gerçekleştirebilirler. Ancak bu aşamada abartıya kaçmaları kendileri için en yanlış hareket olacaktır. Bu aşamada bayanların düğüne olan yakınlığı ön planda olmaktadır. Eğer düğün ailesinde yer alan bir bayansa biraz daha iddialı modeller tercih edilebilir. Ancak aksi durumda çok iddialı modellerin seçilmesi fazla dikkat çekecek ve düğün ortamında kişinin rahatsız olmasına sebep olacaktır. Bunun yanı sıra düğün dışında özel davetler ya da toplantılarda da bayanların düğünlerde giydikleri abiye modellerini giymeleri mümkün olmaz. Burada eşiyle birlikte katılacağı bir davet ya da iş yemeğinde daha olgun ve daha ciddi bir kıyafetin tercih edilmesi gerekmektedir. Hem kesim olarak hem de renk olarak bayanlar bunlara dikkat etmelidirler.

 

Renk konusuna gelinecek olunursa birçok farklı renkte seçimler günümüzde bayanlara sunulmaktadır. Hem aynı modelin farklı renkleri hem de farklı renklerde ki farklı modeller bayanlar tarafından rahatlıkla tercih edilebilir. Bu aşamada renk seçiminin en büyük etmeni kıyafetin kullanılacağı alandır. Eğlence temalı mekânlarda tesettür abiye seçeneklerinde oldukça özgür bir tavır sergilenebilir. Bu doğrultuda kırmızı, pembe, turkuaz, turuncu, mor gibi birçok canlı ve ilgi çekici renkler tercih edilmektedir. Son dönemde düğünlerce ve kutlamalarda bu tarz renklerin bolca kullanıldığı görülmektedir. Bunun yanı sıra ciddi toplantılar ve iş yemeklerinde bu renkler tercih edilemez. Bu aşamada gri ve siyah kesinlikle en çok tercih edilen renkler olacaktır. Ancak tüm kıyafetin tek renkten oluşuyor olması da iyi bir durum değildir. Bu durumda kalınmaması için bayanların son derece dikkatli seçimler yapması gerekmektedir.

Tesettür abiye modellerinde kıyafetin kesimi de genellikle en büyük sorunlardan birisidir. Bayanların kendi vücut tiplerine göre kıyafetler bulamaması ciddi bir sorun olarak ortaya çıkar. Özellikle kendilerine uygun olmayan tarzda kıyafetler seçen bayanların davetlerde son derece zorluk yaşadıkları net bir biçimde bilinmektedir. Bu sebeple de bayanların beğendikleri bir kıyafette ısrar etmeleri yanlış bir tercih olacaktır. Kum saatine benzetilen vücut tarzlarına sahip olan bir bayanın tercih ettiği abiye tesettür modeli ile elma vücut adı verilen tarzda vücuda sahip kişinin aynı kıyafetleri giymesi son derece yanlış olur. Bu sebeple de bayanların ilk etapta vücutlarını iyi tanıması ve bu doğrultuda ilerlemesi gerekmektedir. Aksi halde hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkarken sosyal açıdan da zorluklar yaşanabilir. Bunun dışında bayanlar seçebilecekleri eşarp modellerine, çantalara ve ayakkabılara göre kıyafetlerini belirlerlerse çok daha rahat edeceklerdir. Bazı durumlarda mevcut aksesuarlarını kullanan bayanlar bu doğrultuda aksesuarlarına uygun modellere yönelebilirler.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2016, 14:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER