Tercihleri Beklerken

 Yeni hayallerim var yaşamaya dair. Bir ağacın gölgesinde ölümü beklemek ne insan yapısına uygun, ne de günümüz koşullarına. Bu yazıyı kendime yazıyorum. En geç cuma akşamı sonuçlar açıklanacak, o zaman  tekrar okuyacağım. Yakın geleceğe mektup gibi evet.

EKPSS için tercih süresi dün gece bitti. O yüzden erteledim yazımı. Daha iyi odaklanabilmek için. Çok başladım hafta içi yazmaya ama hiç birini yayınlayamadım.

Gelecek planı yapıyorum ve anneme sürekli “eğer atanırsam…” diye başlayan cümleler kuruyorum. Hayaller… hayaller… şu an belli değil henüz sonuçlar. Tam da yazmanın vaktidir. Ya atanamazsam? B planı kurmak zor benim için. Çok olasılık hesabı yaptım. Ben 1771. Oldum ortaöğretim bazında, alınacak kişi sayısı 1418 civarı. Bu bakıma şansım düşük görünse de tercihlerde iş bitiyor. Geniş kapsamlı bir tercih çalışması yaptım. Atanma şansım gene de yüksek. Oysa iki sene önce daha düşük aldığım puanımla daha rahat tercih yapmıştım. Çünkü daha rahattım. Ama şimdi durum çok çok farklı. İnsan kaybedince anlıyor, kaybettiklerinin aslında varken gösterilmesi gereken değerini.

İnanın ne olacak, ne çıkacak veya çıkacakmı diye bilmiyorum. İnanmış olmanın verdiği o muhteşem hazla tedbirimizi aldık, tercihlerimizi yaptık. Takdir Allah’ın. Hayrı da şerri de bilen O. Hayırlısını nasip et diyorum hep. Ben bilmem, bilen ve işiten Sensin.

Ben en çok memleketimi istiyorum. Yeşilin her tonunu içinde barından ve Karadeniz’in kıyıbaşında dalgaların yüzüne vurduğu Rize’yi. Buram buram toprak ve çay kokusu. E iş bu. Çalışmak sana kolay geliyor diyorsunuz eminim. Ama bir yerden de başlamak lazım değil mi dostlar? Başka bir yer olursa da nasip. İnsan neye alışmıyorki ona alışmasın değil  mi? 

Her yazımı Selam ve Dua ile diye bitirdim ben hep. Bu sefer  daha çok ihtiyacım var duanıza. Ne olur esirgemeyin. Esirgemeyin ki haftaya güzel haberler vereyim size. Hatta şöyle bir cümle kurayım: “bir süre yokum. Yerleştikten sonra görüşmek üzere". Dedim ya hani hayaller… hayaller… hayaller…

Selam ve Dua ile…..

YORUM EKLE