Mehmet Ekici imzaladı! İşte ilk sözleri

Fenerbahçe'nin yeni transferlerinden Mehmet Ekici, bugün 3 yıllık resmi sözleşmeyi imzaladı.

Mehmet Ekici imzaladı! İşte ilk sözleri

Geçtiğimiz sezonu hayal kırıklığıyla kapatan Fenerbahçe, yeni sezon için imza şova başlıyor. Sarı Lacivertliler, geçtiğimiz yılın devre arasında anlaştığı ancak Trabzonspor'un transferine izin vermediği Mehmet Ekici'yle bügün resmi sözleşme imzaladı. Tören, bizzat Aziz Yıldırım'ın sunumuyla gerçekleştirildi.

Anlaşmanın 3 seneyi kapsayacağı ve Mehmet Ekici'nin Fenerbahçe'den yılda 2,5 milyon Euro garanti ücret alacağı belirtildi. Bonservis bedeli ödenmeyen oyuncuya, 1 milyon Euro da imza parası verilecek.

"Artık önüme bakmak istiyorum"

Resmi sözleşmeye imza atmadan önce konuşan Merhmet Ekici "Şahsım adına bildiğiniz gibi 6 aylık zor bir süreç geçirdim. Burada olmaktan dolayı gurur duyuyorum. Aklınızda çok soru işareti vardır, ancak sizi kırmak zorundayım. Bu konlara artık daha fazla girmek istemiyorum. Benim için önemli olan futboli, bundan sonrasında önüme bakmak isityorum. Değerli başkaım ve yöneticilerime çok teşekkür ediyorum, bu zor süreçte hep yanımda oldular. Ben de taraftarların bana göstermiş olduğu sevgi ve güvenin karşılığını vermek istiyorum." ifadelerini kullandı.

"Türkiye'nin en büyük kulübüne geldim"

"Transfer sürecinde pek çok şey yazıldı, çizildi konuşuldu. Bunların yüzde 50'si, 60'ı doğruydu ancak doğru olmayan şeyler vardı. Fenerbahçe kulübü bana güvendi ve ben de 6 aylık zor süreci bu güven sayesinde atlattım. Bu kulübün büyüklüğünü ve değerini hissettim. Şu anda çok rahat bir şekilde söyleyebilirim ki, Türkiye'nin en büyük kulübüne geldim."

"Buraya gelmeden önce kamp yaptım"

"6 ay önemli bir süre, ancak futbolun içinde sakatlıklar olabiliyor ve bu nedenle uzun süre sahalardan uzak kalınabiliyor. Ben de bu 6 ayı böyle düşündüm ve sürekli çalışarak kendimi hazır halde tutmaya çalıştım. Orada beni çalıştıran tüm hocalarıma çok teşekkür ediyorum. Buradaki çalışmalara katılmadan önce de kendiğme özel bir kamp hazırladım. Şu an en büyük avantajım takım olarak sezon başı çalışmaları yapacak olmamız."

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2017, 14:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER