Kırkpınar’ın son şampiyonu Orhan Okulu bu yıl da iddialı

2015 ve 2018 yıllarında Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan olarak altın kemer kazanan Orhan Okulu, bu yıl da çok iyi bir hazırlık süreci geçirdiğini belirterek, iddiasını sürdüreceğini söyledi. Okulu hedefinin altın kemeri 3 yıl üst üste alarak altın kemerin ebedi

Kırkpınar’ın son şampiyonu Orhan Okulu bu yıl da iddialı

2015 ve 2018 yıllarında Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan olarak altın kemeri kazanan Orhan Okulu, 658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri öncesi İHA muhabirine özel açıklamalarda bulundu. Antrenman takvimleri, hazırlık süreçleri, yeni puanlama sistemi, başpehlivan Recep Kara'nın Kırkpınar'a katılmaması, özel hayatı ve beslenme süreçleri ile ilgili samimi açıklamalarda bulunan Okulu, “İnşallah 2018 yılında olduğu gibi bu yılda Kırkpınar'da iddialıyım” dedi.

“Bu yılda Kırkpınar'da iddialıyım”
Kırkpınar'ın son şampiyonu Başpehlivan Orhan Okulu, “6-7 aydır bir kış sezonumuz geçti. Kış sezonunda tabi haftanın 6 günü antrenman yaparak geçti. 1 ay kala da Kırkpınar'a, Antalya'nın Korkuteli Yaylası'nda kampımız sürdü. Bir ay boyunca da biraz daha tempolu antrenmanlar yaparak, kros koşuları yaparak hazırlandık Kırkpınar'a. İnşallah 2018 yılında olduğu gibi bu yılda Kırkpınar'da iddialıyım” diye konuştu.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2019, 14:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER