Fransızlardan algı operasyonu! 'İstanbul'da...'

UEFA Avrupa Ligi'nde Beşiktaş'ı 2-1 mağlup eden Lyon'da başkan Michel Jean Aulas, maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Fransızlardan algı operasyonu! 'İstanbul'da...'

İşte Aulas'ın açıklamalarının tamamı;

"Beşiktaş Kulübü, sanırım Beşiktaş, maç biletlerini, stada girmemesi gereken insanlara dağıtmış. Almanya'dan gelen çok sayıda taraftar vardı. Birçok taraftarımız yaralandı. Korku içindeyiz"

ÇATIŞMALAR OLDU

"Stadyum girişinde çatışmalar oldu. Daha sonra stadyumda taraftarlarımız dumanlara maruz kaldı. Başlarına havai fişekler geldi. Taraftarlar, kızgınlıklarını göstermek için sahaya atladı"

SEYİRCİSİZ OYNANSIN

"İstanbul'daki maç seyircisiz oynanmalı. Oyuncularım adına korkuyorum. UEFA'nın makul birk arar vereceğini düşünüyorum. Sakinliği sağlamak için sorumluluklarımızı yerine getirdik ve elimizden geleni yaptık"

TANKLAR YÜZÜNDEN GERİ DÖNDÜK

"İstanbul'a gitme isteğimiz yok. Can güvenliğimizi tamamen güvence altına almaları gerekiyor. Sezon başında Türkiye'de tankların eskortunda havalimanına gittik. UEFA bir şeyler yapmalı, maç seyircisiz olabilir"

ŞENOL GÜNEŞ'TEN CEVAP 'YANLIŞ SÖZLER...'

"Bu şekilde konuşmalar, bu işi taraflı hale getirir ve yanlışı arttırır. Olay burada oldu, İstanbul'da olmadı. Bu maçın en büyük yanlışı tribünlerin kullanılma şekliydi. Tedbirler alınmadı. Hakeme de, onların antrenörüne de söyledim. 'Beraber çıkalım sahaya' dedim. Başkan öyle diyorsa yanlışı körüklüyor"

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2017, 04:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER