Comolli isyan etti! 'Gerçekten çok rahatsızım'

Fenerbahçe'de sportif direktör Damien Comolli'nin de katıldığı törende, yeni transferler Frey ve Diego Reyes basına tanıtıldı ve sözleşme imzalandı.

Comolli isyan etti! 'Gerçekten çok rahatsızım'

Fenerbahçe'nin 3 gün içerisinde 2 ya da 3 transfer yapacağını ifade eden Comolli, "Takıma transfer etmek istediğimiz 7 oyuncuyu kadromuza kattık, bu çok önemli bir şey. Transfer hala devam ediyor ve biz de bu piyasa ile yakından ilgileniyoruz. Josef ve Giuliano'yu gönderdik ve şu anda 2 ya da 3 farklı pozisyona oyuncu bakmaya devam ediyoruz" dedi.

Fenerbahçe'nin iyi bir transfer dönemi geçirdiğini ifade eden Comolli, "Fenerbahçe'nin iyi bir durumda olduğunu söyleyebiliriz. Takım için önemli iki oyuncuyu sattık ama iyi de oyuncular aldık. 7 oyuncu geldi, iki oyuncu gitti. Giden iki oyuncudan dolayı da hala transfer piyasasında aktif durum durumdayız. Bazı transfer dönemlerinde bilinmeyen isimleri aldım ancak birkaç yıl sonra dünya yıldızı oldular" ifadelerini kullandı.

 

 

"REYES'İ 8 AY ÖNCEDEN LİSTEMİZE ALDIK"

Fenerbahçe'de Diego Reyes'in 8 ay önceden transfer edilmesine karar verildiğini ifade eden Comolli, "Diego hakkında çıkan yalan yanlış haberlerden dolayı gerçekten çok rahatsızım. Size birkaç bilgi paylaşmak istiyorum. 15-16 sezonunda Sociedad'ta oynarken takım çıktığı 38 maçın 31'inde yer almış. 16-17 sezonunda Espanyol'da 38 maçın 34'ünde yer almış. Bu arada kalan 3-4 maçta oynamamasının sebebi de Espanyol'un transferde geç hamle yapması... 17-18 sezonunda 48 maçın 47'sinde yer aldığını görebiliriz. Transferde kendi kurallarımız var ama bir de uymak zorunda olduğumuz kurallar var. İstediğiniz kadar oyuncuları izleyin, bu oyuncular müsait değilse bir işe yaramaz. Şu ana kadar yaptığımız transferlerin hepsi uzun bir çalışmanın ürünü. Diego Reyes'i 8 ay önceden listemize aldık ve stoper adaylarımız arasında 2. ya da 3. sıradaydı. Fenerbahçe'nin son dakika transferi yoktur" şeklinde konuştu.

Transferleri yorumlayan Comolli, "Frey ve Diego Reyes kalıcı transferlerimiz. Her iki oyuncu da takımımıza katıldığı için çok mutluyum. Gelişim yapacak ve çok değerlenecek iki isimden bahsediyoruz, haftalardır uğraştığımız bir transferdi, transferlerden çok mutluyuz" dedi.

F.BAHÇE OYNAMAK İSTEDİĞİM TEK KULÜP

Fenerbahçe'yi transfer sürecini yorumlayan Diego Reyes, "Fenerbahçe'de olmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyuyorum. Dünya Kupası'ndan önce Cocu beni PSV'ye istemişti ancak kısmet Fenerbahçe'ye oldu. Benim için en iyi yerin Fenerbahçe olduğunu biliyorum, çok mutluyum. Porto ile sözleşme yenilemedim, çünkü Fenerbahçe'ye gelmek istedim, Porto'nun beni istememesiyle alakalı bir durum yok. Kendimi şu anda çok iyi hissediyorum ancak ilk 11'de ne zaman oynayacağımın kararını hocamız Cocu verecek" dedi.

"ÇOK GOLLER ATTIM, SAVAŞCIYIMDIR"

Fenerbahçe'nin bir diğer transferi Frey ise, "Burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Slimani ve Soldado'ya büyük saygı duyuyorum, çok kariyerliler. Beraber çalışarak ve onlardan öğrenecek başarılı olacağımızı düşünüyorum. Geçen sezon çok gol attım, gollerimin dışında çok koşan, savaşan bir futbolcuyum. Sahadaki Frey ile saha dışında Frey birbirinden farklı isimler. Biliyorum ki burada çok ateşli bir atmosfer var. F.Bahçe taraftarı inanılmaz. Onların karşısında oynamak için sabırsızlanıyorum.Çok yönlü bir oyuncuyum, ben elimden geleni yapacağım ama son kararı hoca verecek. Fenerbahçe çok büyük bir kulüp, Avrupa'da da biliniyor. Fenerbahçe'ye gelme sebebim mücadeleye sevmem, çalışacağım ve hep beraber neler olacağını göreceğiz" şeklinde konuştu.

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2018, 13:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER