Basketbol Şampiyonlar Ligi'nde yer alan Türk takımlarının rakipleri belli oluyor

Türk takımları Banvit, Beşiktaş Sompo Japan, Gaziantep Basketbol ve Türk Telekom'un yer alacağı Basketbol Şampiyonlar Ligi'nde 2019-2020 sezonunun eleme turları ve grup kura çekimi yarın İsviçre'de yapılacak.

Basketbol Şampiyonlar Ligi'nde yer alan Türk takımlarının rakipleri belli oluyor

Basketbol Şampiyonlar Ligi'nin (BCL) 2019-2020 sezonunun eleme turları ve normal sezonu için resmi kura çekimi töreni, yarın İsviçre'nin Mies bölgesindeki Basketbol Evi'nde gerçekleşecek. Gelecek sezon BCL'de de mücadele edecek Banvit, Beşiktaş Sompo Japan, Gaziantep Basketbol ve Türk Telekom'un normal sezondaki grup ve rakipleri de gerçekleşecek kura çekimi ile belli olacak. Banvit ve Beşiktaş Sompo Japan kura çekimine seribaşı olarak katılacak.

BCL'in 2019-20 normal sezonunda; iki eleme turunda oynanacak müsabakaların ardından belli olacak 8 kulüp ve doğrudan katılım hakkı olan 24 kulüple birleşmesi ile toplam 32 kulüp yer alacak. Kura çekiminin tüm aşamalarında, aynı ülkeden hiçbir kulübün elemelerde veya normal sezonda birbiri ile eşleşmemesi güvence altına alınarak, ülke koruma prensibi uygulanacaktır. BCL'in eleme turları 17 Eylül'de, normal sezon ise 8 Ekim'de başlayacak.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2019, 17:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER