Ardeşen Gelini Büyük Şehirde Belediye Başkan Aday Adayı

Pendik'de AK Parti'de aday adayı müracaatının son gününde Ardeşen'li gelin Dilek Yılmaz Memoğlu'da ilk bayan olarak başvurusunu yaptı.

Ardeşen Gelini Büyük Şehirde Belediye Başkan Aday Adayı

Anaokulu öğretmeni olan 1986 doğumlu Dilek Yılmaz Memoğlu, eşiyle birlikte AK Parti Pendik İlçe Başkanlığı'na gelerek müracaatını yaptı.Memoğlu Aslen Giresun Göreleli olup  Trabzon'da dünyaya geldi.İlk ve orta öğrenimini Trabzon'da okuyan Memoğlu, şuan Anadolu üniversitesi okul öncesi öğretmenliği bölümü öğrencisi ve  Özel bir kojde öğretmenlik yapmaktatır.Ardeşen gelini olan Aday Adayı Memoğlu, ilçe başkanlığına gelişinde Rüstem Kabil tarafından karşılandı.

İlk kadın aday adayı olan Dilek Yılmaz Memoğlu, siyasete kadın elinin değmesinin önemine işaret etti. AK Parti'nin özellikle de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kadınlara verdiği önemi bildiğini ifade eden Memoğlu, " Sayın cumhurbaşkanımız siyasette kadınların olmasını isteyen bir lider. Kadınlara en çok değer veren siyaset adamı. Pendik'ten hiç kadın aday müracaatı olmadı. İlk müracaatı yapmak bana nasip oldu. Yaşadığım ve çok sevdiğim ilçem Pendikle ilgili güzel projelerim var. Çalışmayı seven bir yapım var. Pendik'e faydalı olacağıma yürekten inanıyorum. İlçe başkanımıza, tüm teşkilat mensubu arkadaşlarıma ve aziz Pendiklilere saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum."dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018, 20:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER