Ak Parti’de Siyaset Yapma İmkânımız Kalmadığı İçin Ayrıldık

Ak Parti kurucu il başkanı olan ve Ak Parti’de 3 dönem Milletvekilliği yapan Hasan Karal Ak Parti’den ayrılış sürecini anlattı.

Ak Parti’de Siyaset Yapma İmkânımız Kalmadığı İçin Ayrıldık

3 Mart 2020 tarihinin kendisi için bir milat olduğunu ifade eden Deva Partisi Genel Başkan Başdanışmanı ve kurucu Genel Başkan yardımcısı ve 14. Bölge sorumlusu Hasan Karal önemli açıklamalarda bulundu. Karal yaptığı açıklamada: “10 yılda bir 20 yılda bir bu değişim ihtiyaçları gündeme gelmiştir. Keşke bu değişim ihtiyaçları olmasaydı. Partiler kurulduğu ilkelerinden hiç taviz vermeselerdi ve zamanın değişen şartlarına göre politikalarını uyarlayabilselerdi. Demokrasi de zaman zaman kesintiye uğramamış olsaydı da Türkiye bu denli partiler mezarlığına dönüşmemiş olsaydı. Onlarca parti kapatıldı, gündemden düştü halkın beğenisini kaybetti. Bugünlere o şekilde geldik” dedi. 


Size Saygımız Sonsuz Ama Talimat Bu Şekilde
Karal, “Bizleri üzen taraf şu oldu, Ak Parti’yi kurduğumuz ilk zamanlarda 3 Kasım 2002 seçimlerinde son miting Rize’de yapılıyor. O zaman ki Genel Başkanımız aday dahi yolamıyordu. Yani milletvekili olarak seçimlere giremiyor. Rize’nin İyidere ilçesinden Rize Merkeze kadar olan kısmı yaklaşık 10 dakika da gelinebilirken 1 buçuk saate gelebildik. Neden gelebildik, İzdihamdan dolayı değil, yolumuzu kestiler. 60 – 70 tane iş kamyonu iş makinası Tayyip beyin önüne çıktı ve yolu kesti. Kendisini şehre sokmamak için ve ya gecikmeli olarak şehre sokmak için. Bu engellemeyi yaptılar. Kamyonları şoförleri, İş makinalarının araçlarından inerek Tayyip beye selam veriyorlardı. Efendim size saygımız sonsuz ama talimat bu şekilde. Biz sizi engellemek zorundayız, yavaş yavaş kamyonları süreceğiz ve siz Rize’ye geç geleceksiniz gibi laflar söylüyorlardı. Tayyip beyde bana Valiyi Arasana Emniyet Müdürünü arasana yüksek tonla ifadelerini kullanırken, ne Vali ne de Emniyet müdürü telefonlara çıkmıyordu o sıralar.  Şimdi hafızayı biraz geriye sardığımda o gün bizi o kamyonlarla iş makinalarıyla Rize’ye sokmak istemeyenler bugün maalesef Ak Parti’nin karar mekanizmalarında hatta belki de daha da ötesinde Sayın Cumhurbaşkanımızın en yakınında olan birkaç kişiden birisi konumuna gelmiş” dedi. 
Deva Partisi Başdanışmanı ve Genel Başkan Yardımcısı ve 14. Bölge sorumlusu Hasan Karal, dün Tayyip Beye Firavun yakıştırması yapanlar Yurt dışına kaçacak Türkiye ondan kurtulacak diyenlerin bugün Ak Partide çeşitli kademelerde olduğu için bizler de orada artık siyaset yapma imkânımızın olmadığını düşünerek ayrıldığını söyledi. Karal,“ Biz 2007 seçimlerinde köy köy mahalle mahalle Rize’de dolaşarak O zaman ki sayın genel başkanımıza en ağır cümlelerle hakaret eden, ağıza alınmayacak kelimeleri kullanan insanlara cevap vererek seçim kampanyamızı gerçekleştirdiğimizi burdan herkes bilir. Şimdi o cümleleri kullanan Tayyip beyi darağacında gördüğümüzde mutlu olacağız diyen, Ak Parti’nin kapatılması için açılan davada her türlü siyasal ve hukuki desteği veren insanlar bakıyorsunuz bugün “ Koalisyon ortağı” konumuna gelmişler. O kişilerden bazıları da Tayyip Erdoğan’a ağza alınmayacak cümleleri kullananlardır. Firavun yakıştırması yapanlar, yurt dışına kaçacak gidecek Türkiye ondan kurtulacak diyenlerdi ve bakıyorsunuz bugün Ak Parti yönetiminin içerisinde kabine içerisinde ve Külliye ’de Cumhurbaşkanımızın yakınlarında konuşlandığını görünce bize şunu demek kalıyor. Demek ki Ak Parti’de siyaset yapma imkânımız kalmadı, Anlayışıyla karşı karşıya kalıyoruz.  “ diye konuştu.

Kaynak:olayrize.com

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2020, 18:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kenan Paşa Aydın
Kenan Paşa Aydın - 2 ay Önce

Hasan karal a katılıyorum gerçekten ak parti için demediğini bırakmayan kişiler şimdi ak partili oldular ak parti kurucularının bir kısmı partiden dışlandı ama öyle ama böyle. Partiye gönül vermiş kişiler emek vermiş kişiler hizmet etmek için seçim öncesi yoklamalarda yüksek puan almasina rağmen aday gösterilmeyerek dışlamışlardır.

Ismaıl okan
Ismaıl okan - 2 ay Önce

AK PARTİ,DEN herkezin başka bir partiye geçmesine yada katılmasına anlam verebilirim amma bu ismin bu şahsın asla

SIRADAKİ HABER