Şanlıurfa Ceylanpınar'dan Selamlar

 Şükür, Alemlerin sahibi olan Allah’adır.

Şanlıurfa Ceylanpınar’dan tüm okuyuculara selamlar. Şimdi baktım da en son yazımı 9  Eylül’de yazmışım. Sonrasını anlatmaya inanın anca fırsatım oldu desem yeridir. Tercihleri Beklerken isimli yazımın sonrasında, tercih yerimin Şanlıurfa olduğunu öğrendim.  Milli Eğitim Bakanlığı’na atanmıştım. Ben atanmanın bu kadar keyifli olduğunu inanın düşünemezdim. Arayan, yazan, tebrik eden tüm dost, arkadaş ve akrabaların hemen hemen hepsinin ortak cümlesi “kendim atanmış kadar sevindim” oldu. Hepimizden Allah razı olsun. Sağolun varolun.

26 Eylül sabahı 5:25 uçağı ile Urfa’ya geldim. İlk işlemlerimi İl Milli Eğitim müdürlüğünde yaptım. İki gün Şanlıurfa’da kaldım. Balıklı Göle gittim tabii ki burasıyla ilgili izlenimlerimi detaylıca yazarım nasipse. Ama tek cümleyle özeti şudur: buranın manevi havası şehre yansımış. insanlar peygamber İbrahim'in ayak bastığı yerlerde yaşamanın kıymetini biliyor. Sonra biz size haber vereceğiz beklemeyin dediler. Bizde Rize’ye gittik Kurban Bayram’ı öncesi. 20-25 günlük tatil sonrası yerimin Ceylanpınar olduğunu öğrendim ve 24 Ekim’de iş başı yaptım. Artık memurdum.

 

Güneydoğu… hani çoğumuzun aslında yadırgadığı ve yanlış bildiği yer. Gerek terör, gerek cahil kalmış topluluk dediğimiz yer. Hadi hadi entellektüelleşmeyin hemen. Hepimiz söylemiyor muyuz bunu. Ceylanpınar, Şanlıurfa’ya 150, Mardin’e ise 60 km uzaklıkta Suriye sınırında bir ilçemiz. Yaklaşık 80 bin nüfusu var. Çok sayıda okul var burada sırf 19 tane lise var. Ben öğretmenler evinde görevlendirildim. İlerleyen zamanlarda daha detaylı yazacağım bunları. İnsanları çok çok iyi bir kere bunu söylemem lazım. Yardım sever ve engelli bakış açısıyla kimse ama kimse yadırgamadı benim burada yaşamamı.

 

Epeyi bir arkadaş çevrem oldu. Genelde polis arkadaşlarımla “takılmaya” başladım. Şimdilik ilk yazımız bu olsun  Ceylanpınar’dan. Burayı yaşadıkça anlatmaya devam edeceğim.

 

Selam ve dua ile…. 

YORUM EKLE