Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, belediye tarafından öğrenciler için açılan bin kişilik iftar çadırında ilk iftarı gençlerle yaptı. Her milletten, renkten öğrencilerin ve Sakaryalı yüzlerce gencin bulunduğu çadırda yemekler paylaşıldı, oruçlar dualarla açıldı. Yüce, "Bugün burada kardeşlerimizle aynı sofrada iftar yapmak büyük bir mutluluktur. Ramazan kardeşliktir, paylaşmaktır, birlik ve beraberliktir. Rabbim hayırlı eylesin" dedi.SAKARYA (İGFA)- Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Ramazan'da verdiği sosyal hizmetlere bir yenisini daha ekledi. Kimsesizlerin, ihtiyaç sahiplerinin elinden tutan Büyükşehir Belediyesi son olarak bu Ramazan'da bin kişilik bir iftar çadırı kurdu. Sakarya Üniversitesi(SAÜ) içinde kurulan tam donanımlı çadırda ilk iftara Başkan Ekrem Yüce de eşlik etti. Başkan Yüce, alana girdiğinde öğrencilerin sevgi seliyle karşılaştı.

Kilis Emniyet Teşkilatı’ndan, kan bağışı Kilis Emniyet Teşkilatı’ndan, kan bağışı

Sakaryalı, ülke genelinden ve dünyanın çeşitli ülkelerinden yüzlerce öğrenci, verilen hizmet sebebiyle Büyükşehir Belediyesi'ne ve Başkan Yüce'ye teşekkür etti. İftara SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Türkiye Diyanet Vakfı yöneticileri ve Büyükşehir bürokratları da katıldı. Öğrencilerle sohbet eden, onların sorularını yanıtlayan Başkan Yüce, iftar saatinde yapılan duanın ardından gençlerle birlikte oruç açtı. Teravih namazını Kampüs Camii'nde kılan Yüce, namaza akıtılan çocuklara hediye dağıttı.

Büyükşehir Belediyesi, açılan iftar çadırının yanı sıra kurulan Aşevi'nde her gün yemek pişiriyor, 600 kişiye sıcak aş ulaştırıyor. Ekipler hazırlanan yemekleri yardıma muhtaçların evlerine kadar ulaştırıyor. Ayrıca Aşevi içinde her gün 100 kişilik iftar sofrası kuruluyor ve yemek imkânı olmayan vatandaşlar orucunu bu sofrada açıyor. Sosyal Market'te ve Sevgi
Mağazası'nda Ramazan ayı boyunca belirlenen ihtiyaç sahipleri alışverişlerini yapabiliyor.