26 yaşındaki genç kadın, 7’nci kez sezaryen ile doğum yaptı

26 yaşında 7'nci kez sezaryen ile doğum yapan genç kadının operasyonunu gerçekleştiren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Ayhan Yükselen, “Normal doğumla gebeliğin sonlandırılması bizim birinci tercihimiz”dedi.

26 yaşındaki genç kadın, 7’nci kez sezaryen ile doğum yaptı

6 çocuk sahibi 26 yaşındaki yabancı uyruklu genç kadın tüm çocuklarını sezaryen ile kucağına aldı. 7'nci doğumu büyük risk taşıyan kadının operasyonunu gittiği özel ve devlet hastaneleri kabul etmedi. Esenyurt'ta bulunan özel bir hastanede görev yapan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Ayhan Yükselen genç kadının 7'nci doğumunu da sezaryen ile gerçekleştirdi.

Konuyla ilgili konuşan Yükselen, gerçekleştirdiği operasyonun anne sağlığı açısından riskli olduğunu ifade ederek, “Hastamız bir sosyal yardımlaşma gurubu aracılığıyla bize ulaştı. Hastamızı gördük muayene ettik. Çok zor bir durumdaydı ağrıları sancıları olan ve kan değerleri çok düşük olan bakımsız kalmış yeterli tıbbi takip ve tedavileri yapılmamış bir hastaydı. Hastamızın ağır sancıları ve bel ağrıları sırt ağrıları vardı bir an önce ameliyata alınması lazımdı ancak 7'nci sezaryen olduğu için bir takım alt yapıların hazırlanması gerekiyordu. Hastanemiz o açıdan her türlü imkana sahip olduğu için hastamızı kabul ettik” dedi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2019, 13:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER