Saadet Partisi Çamlıhemşin’de iddialı…

Saadet Partisi Çamlıhemşin Belediye Başkan adayı Av. Süleyman Karagöz, Çamlıhemşin’e kaynak üreterek hizmet etmeye talip.

Çamlıhemşin Köprübaşı Köyünden olan Av. Süleyman Karagöz, ÇAMLIHEMŞİN’İN vizyonunu değiştirecek İlk projesinin, bütün Çamlıhemşin’i yeniden planladığı bir dönüşüm projesi olduğunu, bunun terminalinden, otoparkından, araç girişi-çıkışından düğün salonuna kadar, Çamlıhemşin’i baştan sona yeniden yapılandıracaklarını, bunu kentsel dönüşüm kapsamında yapacaklarını vurgulayan Saadet Partisi Çamlıhemşin Belediye Başkan adayı Av. Süleyman Karagöz, 1980’den bu yana Çamlıhemşin’in 7 belediye başkanı gördüğünü ama hiçbirinin kaynak üretecek proje ortaya koyamadığını söyledi. Çamlıhemşin’in en önemli ihtiyacının gelir getirici projeler olduğunun altını çizen Karagöz, “Belediye adına bir şirket kuracağız. Bu şirket aracılığı ile 140-150 dükkan ve konut yaparak Çamlıhemşinlilere satışını gerçekleştireceğiz. Bu şekilde sağladığımız kaynak ile Çamlıhemşin’de tarım ile turizmi birleştirerek ekoturizm faaliyetlerini halkımızla birlikte yapacağız” dedi.

Karagöz, şöyle devam etti:

 “İkinci projemiz Ayder projesidir. Ayder’in belediye hizmetleri alabilir bir yapıya sahip kılacağız. Bu hizmetlerden de belediyeye gelir getireceğiz. Otoparklar yapacağız, trafik düzenini sağlayacağız, küçük küçük kafeteryalar yapacağız. Temizliğini, güvenliğini, bakımını yapacağız. Bunun karşılığı olarak da Belediyeye gelir kazandıracağız.”

 “Üçüncü proje; kuşak projesidir ve tamamlayıcı mahiyettedir. Yaylacılıkla ve
hayvancılıkla ilgili faaliyetlerin de sürdürülmesini sağlayarak bölgenin otantik tarzını koruyacağız.”

“Türkiye’de 100-120 bin turist karşılayan beldeler, turizmden büyük paralar kazanıyor, orada insanlar geçim için başka yerlere gitmek zorunda kalmıyor ama biz yılda 600 bin turist karşıladığımız halde bunun bölgeye bir faydasını görmüyoruz. Bunun karşılığını almak zorundayız. Kuracağımız Yaylacılık ve turizm komisyonu ile küçük işletmelerin rantabl hale gelecek. Bu halk kendi geleceğini kendisi belirleyecek, Çamlıhemşin kazanacak.”

Proje İlgi Gördü

1230 seçmen bulunan Çamlıhemşin’de insanlara projelerini anlatan Süleyman Karagöz, seçmenden olumlu tepkiler aldığını, Çamlıhemşin’in en önemli sorununun kaynak eksikliği olduğunu, Çamlıhemşin’in Milli Görüş belediyeciliği ile tanıştığında gelir getirici projeleri gerçekleştirerek, Çamlıhemşin halkının kendi geleceğini kendisinin tayin edeceğini söyledi.

Bu bilgiler ışığında umarım ve dilerim ki turizm potansiyelinin bir hayli yüksek olduğu bir coğrafya sahip Çamlıhemşin’de kazanan halk olur hizmet ve yatırımdan uzak bu güzel ve şirin ilçemizde gereken değeri alır …

Sevgiler ve saygılar

YORUM EKLE