Verdi`nin İsmi `Bölge Trafik Merkezi`ne Verilecek

"RİZE`de makamında uğradığı silahlı saldırıda şehit olan İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi`nin (46) ismi İyidere ilçesinde yapılacak ‘Bölge Trafik Merkezi’nde yaşatılacak."

Verdi`nin İsmi `Bölge Trafik Merkezi`ne Verilecek

Rize Valisi Kemal Çeber ve milletvekillerinin girişimleri ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kabulüyle, Rize'nin batı girişi niteliğinde olan İyidere İlçesinde eski güreş eğitim merkezinin yerine ve sahil yolu kenarına makamında uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit olan İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi adına Bölge Trafik Merkezi yapılması kararlaştırıldı.

Vali Çeber konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Rahmetli şehidimiz bu binayı çok önemsiyordu. Rize’ye geldiğimin ilk ayı içinde 2 kez beni oraya götürerek bu yatırımın önemini anlattı. Ahde vefa ve özellikle şehide hürmet ve vefa bizim kültürümüzün şiarındandır, kadirşinas Rizeli hemşehrileriminde böyle bir istek ve beklentisi vardı" diyerek, Şehit Altuğ Verdi'nin isminin yaşatılacağı Bölge Trafik Merkezi Proje Çizim İhalesi’nin 7 Mart tarihinde yapılacağını, çizimin yaklaşık 3 ay içinde tamamlanmasının öngörüldüğü ve akabinde binanın yapım ihalesine çıkılacağını söyledi. Vali Çeber, destekleri için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya teşekkür ederek, Şehit Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’ye bir kez daha Allah’tan rahmet diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER