Şiddetli Yağmur Rize'yi Göle Çevirdi!

Meteoroloj’nin Rize için verdiği turuncu uyarı sonrası kentte etkili olan şiddetli yağışlar caddeleri göle çevirdi.

Şiddetli Yağmur Rize'yi Göle Çevirdi!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Karadeniz Bölgesi'nde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak, bu geceden yarın sabaha kadar Rize ve Artvin'in kıyı kesimleri ile Trabzon'un doğu ilçelerinde (Of, Sürmene, Arsin, Araklı,Dernekpazarı, Çaykara, Köprübaşı) çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (metrekarede 51-100 kilogram) olacağı uyarısında bulundu.

Turuncu kategoride değerlendirilen bu uyarıdan kısa bir süre sonra Rize’de etkili olan yağmur, caddeleri göle çevirdi. Menfezlerin tıkandığı yağmur sonrasında araç trafiğinde uzun kuyruklar oluştu.

Atatürk Caddesi üzerinde yer alan iş yeri sahipler ise dükkanlarını su baskınlarından korumak için büyük bir mücadele verdi.

Her yağmurda adeta denize dönen karayolları harikası Dağ Dibi yolu olarak bilinen Güney Çevre Yolu bir kez daha denizi aratmazken bir sonraki yağmurda vatandaşların oltalarıyla beraber burada balık tutması bekleniyor!

siddetli-yagmur-rizeyi-gole-cevirdi!-(4).jpgsiddetli-yagmur-rizeyi-gole-cevirdi!-(8).jpgsiddetli-yagmur-rizeyi-gole-cevirdi!-(6).jpgsiddetli-yagmur-rizeyi-gole-cevirdi!-(3).jpgsiddetli-yagmur-rizeyi-gole-cevirdi!-(2).jpg

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER