Rize’de Çocuğun Psikososyal Gelişimini Destekleme Eğitimi

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Çocuğun Psikososyal Gelişimini Destekleme (ÇPGD) Programı kapsamında aile hekimleri ve aile sağlığı elemanlarınaeğitim verildi.

Rize’de Çocuğun Psikososyal Gelişimini Destekleme Eğitimi

Halk Sağlığı Başkanlığına bağlı Ruh Sağlığı Programları Birimi tarafından2018 yılının son eğitimi 18 kişinin katılımıyla düzenlenen eğitimde ÇPGD programının tanıtılması, gebelik dönemi ve 0-6 yaş çocuğun sağlıklı gelişimini destekleyecek bilgi ve becerilerin kazandırılması hedeflendi.

İl Sağlık Müdürlüğü’nde düzenlenen eğitimde, ÇPGD programının amacı, beyin gelişimi ve sağlık, çocuk ihmal-istismarı, sosyal destek alınabilecek kurum ve kuruluşlar, ÇPGD programında yer alan risk faktörleri ve müdahale yöntemleri de elealındı.

Rize Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, yaptığı açıklamada, “Çocuğun Psikososyal Gelişimini Destekleme (ÇPGD) Programı, çocuğun psikososyal gelişimini destekleme yöntemlerini birinci basamak sağlık hizmetleri içine entegre ederek, gelişimin en hızlı olduğu gebelik ve 0-6 yaş döneminde çocuğun gelişimini desteklemeyi, gelişimi etkileyebilecek risk etmenlerini erken belirleyip, erken müdahale etmeyi amaçlamaktadır” dedi.

Eğitim sonunda başarılı olan sağlık personellerine İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe ve diğer yöneticiler tarafından katılım sertifikaları verildi.

Tepe, ayrıca ÇGPD programın ilde uygulanmasında üstün başarısı ve katkısı olan eğitimci personeli Sibel Akgül’e teşekkür plaketi takdim etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER