Rize’de Çıplak Şantaj İddiası.

Rize’de, silah zoruyla soydukları kişilerin uygunsuz görüntülerini çeken bazı kişilerin şantaj yolu ile para sızdırmaya çalıştığı iddia edildi.

Rize’de Çıplak Şantaj İddiası.

Alınan bilgiye göre, Rize’de 3 kişiyi silah zoru ile tehdit eden kimliği belirsiz kişiler, bu kişileri soyduktan sonra uygunsuz görüntülerini çekti. Görüntüleri daha sonra sosyal medyada yaymakla kişileri tehdit eden zanlılar şantaj yolu ile para talebinde bulundu. Mağdurlardan biri olay sonrasında emniyete başvurarak suç duyurusunda bulundu.

Şüphelilerin, mağdurları tuzaklarına düşürmek için Bulgaristan’da bulunduğu iddia edilen kadınlarla görüştürmeye zorladığı belirtildi.

Mağdurlardan birinin yalnız olduğu bir anda iş yerinde görüntülerinin çekilerek şantaja maruz kaldığı gerekçesiyle İl Emniyet Müdürlüğüne suç duyurusunda bulunmasının ardından ekipler, bölgedeki MOBESE ve güvenlik kamerası görüntülerinde zanlıların yakalanması için çalışma başlattı.

Yetkililer, vatandaşların bu konuda dikkatli olmalarını, kişinin özel hayatını ihlali nedeniyle tehdit ve şantaj olaylarında zaman kaybetmeden suç duyurusunda bulunarak emniyet ile işbirliğine gidilmesini istedi.

Kaynak: Olay53

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2020, 15:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER