Rize’de Aday Adayı Sayısı Vekiller Hariç 6’ya İndi.

Rize'den Milletvekili Aday Adayı Olan 27 İsimden 18'i AK Parti Genel Merkezinde Gerçekleştirilen Mülakatların Ardından Elendi. Geriye ise Mevcut Milletvekilleri Hariç 6 İsim Kaldı.

Rize’de Aday Adayı Sayısı Vekiller Hariç 6’ya İndi.

24 Haziran 2018 Milletvekili seçimlerinde Rize Ak Parti’den aday adayı olan isimler dün Ankara’da Genel Merkezde kurulan komisyonlarda mülakata tabi tutuldu.

Çok ince eleyip sık dokunan mülakat komisyonlarında aday adayları kendilerini anlattı. CV’leri dolu olan ve Parti geçmişi ve aidiyeti yüksek adayların daha şanlı olduğu mülakatta milletvekili sayısının 2 katı isim (6) tespit edilerek bir üst değerlendirme komisyonuna sunuluyor.

Rize’den 27 aday adayının müracaat ettiği Ak Parti’de mevcut milletvekilleri mülakata tabi tutulmazken, edinilen bilgilere göre mülakata giren isimlerden  Ak Parti  eski İl Başkanı Muhammed AVCI,  Rize İl Genel Meclis eski Başkanı Rahmi METİN ve Ardeşen GSK kulüp Başkanı Sultan Rauf OĞUZ’un 6 kişilik listede yer alan kesin isimler olduğu öğrenildi.

Diğer 3 ismin kimler oldukları hakkında bir bilgiye ulaşılamazken Milletvekili kesin listesi mevcut milletvekilleri ile birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılacak son değerlendirmeden sonra netleşecek.

Bilindiği gibi Ak Parti’nin mevcut milletvekilleri Hasan Karal, Hikmet Ayar ve O.Aşkın Bak’ da yeniden Rize’den aday olmak için başvurularını yapmışlardı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
rizeli
rizeli - 2 yıl Önce

hasan karal trabzondan aday yapılsın, rizeden çok onlara çalışıyor.

SIRADAKİ HABER