Rize'nin 3 İlçesinde koronavirüs hızla artıyor

Rize İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada" Özellikle ne yazık ki ilimiz Merkez ilçe ve bağlı köyler ile Çayeli ve Kalkandere’de vaka sayılarımız hızlı artmaktadır " denildi.

Rize'nin 3 İlçesinde koronavirüs hızla artıyor

Rize İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamayla son bir haftada korona virüs vaka sayılarının hızla artarak 100 kişinin üzerine çıktığını dile getirilerek  Özellikle ne yazık ki ilimiz Merkez ve bağlı köyler, Çayeli ve Kalkandere’de vaka sayılarımız hızlı artmaktadır denildi.

Rize İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Artan kovid-19 vakaları nedeniyle boş olan KYK’ya bağlı öğrenci yurdunun devreye sokulduğunun, bu sayede testi pozitif olmasa bile belirti gösteren vatandaşların burada gözlem altında tutulduğu dile getirildi. Açıklamada “Son bir ay içerisinde ilimiz genelinde kovid-19 vaka sayılarında artış gözlenmeye başlanmıştır. Bu artış özellikle de son bir hafta içerisinde tırmanışa geçmiştir. Şuan için ne yazık ki aktif pozitif vaka sayımız 100’ün üzerindedir. Hatta bu amaçla testi pozitif olup, klinik anlamda hiçbir şikâyeti, belirtisi olmayan ancak bulaştırıcılığı mevcut hastaları takip edebilmek için Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanemizin bitişiğinde şuan için boş olan öğrenci yurdumuzu da devreye soktuk. Amacımız artan vaka sayıları ile son günlerde zorlanan hastane kapasitemizi rahatlatmak, böylece bir yandan hastanelerde yer yokluğu yüzünden hastaları evine göndermeyip olası bulaşın önüne geçmek, bir yandan da semptomları olmasa da pozitif olan bu hastaların tedavi süreçlerini kontrolümüz altında gerçekleştirmektir. Özellikle ne yazık ki ilimiz Merkez ve bağlı köyler, Çayeli ve Kalkandere’de vaka sayılarımız hızlı artmaktadır” ifadelerine yer verildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
sinasi bodur
sinasi bodur - 2 hafta Önce

ardesende kovit 19 testiyaptirabilirmiyim

SIRADAKİ HABER