Rize'de Vaka Sayısında Hızlı Artış Var! Vali Çeber Kovid-19 Vaka Sayısını Açıkladı, Uyarıda Bulundu

Rize Valisi Kemal Çeber, koronavirüslü hasta sayısında kentte hızlı bir artış olduğunu belirterek vaka sayısının 70’e yükseldiğini kaydetti. Vali Çeber, bir kezz daha temizlik maske ve mesafe uyarısında bulundu.

Rize'de Vaka Sayısında Hızlı Artış Var! Vali Çeber Kovid-19 Vaka Sayısını Açıkladı, Uyarıda Bulundu

Rize Valisi Kemal Çeber, Rize Merkeze de bir işyeri açılışında yaptığı konuşmada, kentte yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısında son günlerde hızlı bir artış yaşandığına dikkati çekerek, vatandaşlara temizlik maske ve mesafe kuralına uyulması çağrısında bulundu.

Kentte Kovid-19’a bağlı vaka sayılarının 70’e yükseldiğini kaydeden Vali Çeber, “Pandemi sürecini çok iyi yönettik. 10-15 gün evveline kadar çok da rahattık. Ama son 10-15 gün bir hareketlenme var. Bu vesileyle yeniden bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Maske, mesafe, temizlik başta olmak üzere tedbirlere aynı yoğunlukta devam edeceğiz. Hasta sayımız bugün itibariyle 70’leri buldu. Elhamdülillah bütün hastalarımızın durumu iyi olsa da bu durum sayısal anlamda bizi rahatsız eden bir durum. Özellikle analizlerimizde düğünlerin ve cenazelerin önemli rol oynadığını görüyoruz. Birkaç somut örneği de biz görüntüleriyle yaşadık. Özellikle bunlara çok dikkat etmemiz gerekiyor. Ve yeniden pandemi sürecinde sayıları çok hızlı bir şekilde aşağıya çekeceğiz.” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER