Rize Artvin Havalimanı Görselleri Yayınlandı.

Yapımına devam edilen Rize Havalimanı projesinin tamamlanması durumunda ortaya çıkacak olan eserin görselleri yayınlandı.

Rize Artvin Havalimanı Görselleri Yayınlandı.

Yapımı devam eden ve 29 Ekim 2020’de hizmete açılması planlanan Rize Artvin Havalimanı'nın üst yapı görselleri ilgi çekti.

Çay bardağı şeklindeki kule dikkat çekerken Rize merkeze 34, Hopa ilçe merkezine 54, Artvin'e 125 kilometre uzaklıktaki Yeşilköy ve Pazar sahili mevkisine inşa edilmekte olan Rize Havalimanı, Türkiye ve Avrupa'nın Ordu-Giresun Havalimanı'nın ardından ikinci deniz üzerine dolgu havalimanı olacak.

Uluslararası konvansiyonel boyutta yapılacak havalimanının, 3 bin metreye 45 metrelik pisti, 265 metreye 24 metrelik taksi yolu denilen bağlantı yolu ve 300 metreye 120 metrelik de apronu bulunacak.İniş kalkışlar için Boeing 737-800 tipi uçaklar referans alınarak projelendirilen havalimanında, yaklaşmalarla birlikte 4 bin 500 metrelik alanda denize paralel olarak doğu batı aksında bir pist ve pist bağlantı yolları yapılacak.

Havalimanı için 25 milyon ton taş dolgu olmak üzere toplam 88,5 milyon ton dolgu yapılması planlanıyor.

Rize Havalimanı tamamlandığında, terminal binası ve diğer üstyapı tesisleriyle Türkiye'nin 56. havalimanı olarak yılda yaklaşık 3 milyon yolcuya hizmet verebilecek.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2019, 12:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Besim DEMİREL
Besim DEMİREL - 10 ay Önce

Projenin milletimize hayırlı olmasını diliyorum.

hüdaverdi  arslan
hüdaverdi arslan - 10 ay Önce

tek kelimeyle muhteşem

GÜVEN İsmet
GÜVEN İsmet - 10 ay Önce

ülkemize milletimize hayırlar getirsin.(ALKIŞLIYORUM)

Murat paşali
Murat paşali - 5 ay Önce

Yapandan edenden emeği geçen den ALLAH razı olsun

SIRADAKİ HABER