Mutlaka Bir Çay Komisyonu Kurulmalı

"Yeniden Ziraat Mühendisleri Odası Rize Şube Başkanlığına seçilen Murat Genç, genellikle çalışma alanları olan çay tarımı ve çay sanayisi hakkında, “Mutlaka bir komisyon kurulacak hem kamu hem de özel sektörde çalışan arkadaşlarımızın sorunları yerinde takip edilecektir.” dedi."

Mutlaka Bir Çay Komisyonu Kurulmalı

İkinci kez başkan seçilen Genç, yeni yönetim kurulunu, ÇAYKUR Ziraat Çay Bahçesindeki Çayla ’da, Rize Basınına vermiş olduğu kahvaltılı basın toplantısında tanıttı. 

Meslektaşlarının her noktasında katkı sağladığı tarımsal üretiminin bol ve bereketli olduğu sağlık mutluluk ve huzur dolu bir yıl dilekleri ile söze başlayan Genç; “Şubemizin bugünlere gelmesinde emeği olan başta önceki dönem şube başkanları, yönetim kurulu üyeleri üst kurul delegeleri ve her bir meslektaşımıza ayrı ayrı teşekkür ederim. 23-24 Aralık 2017 de yapılan Olağan Genel Kurul sonucunda yeni Yönetim Kurulu oluşmuş ve ilk yönetim kurulu toplantısında görev dağılımı yapılarak çalışmalara başlanmıştır.” dedi.

“SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIMI DESTEKLİYORUZ”

Meslektaşlarının sorunların gidermek için istişare toplantıları yaptığını söyleyen Genç; “Bir program dâhilinde tanışma amaçlı nezaket ziyaretlerimiz devam ediyor ve basınla tanışma ayağı olan bu kahvaltıya katılımınız için teşekkürler ediyorum. Yönetim kurulumuzca almış olduğumuz kararlar doğrultusunda çalışma komisyonları oluşturulacak, hem meslektaşlarımızın hem de mesleğimizle alakalı kesimlerin sorunlarının tespiti ve çözüm önerileri araştırılacaktır. Rize denilince tarımsal üretimde akla ilk gelen çay oluyor. Bizim de çalışma alanımız genellikle çay tarımı ve çay sanayisi olmaktadır. Üretimden paketlemesine ve hatta pazarlamasına kadar görevler aldığımız bu konu için mutlaka bir komisyon kurulacak hem kamu hem de özel sektörde çalışan arkadaşlarımızın sorunları yerinde takip edilecektir. Sorumlu yöneticilikten vardiya düzenine kadar sektörle alakalı her mesele geniş katılımlı bir toplantı ile değerlendirilecek çalışma komisyonuna alt zemin oluşturulacaktır. Bunun yanında ZMO Rize Şubesi olarak sürdürülebilir tarımı desteklemekteyiz. ÇAYKUR tarafından başlatılan ve bazı özel sektör kuruluşlarınca da desteklenen organik çay projesi bu alanda önemli bir gelişmedir. Organik tarım alanlarının arttırılmasına taraftar ve destekçiyiz. Odamızın kuruluş amaçları arasında yer alan meslektaşlarımızın iş hayatında karşılaştıkları sorunları tespit edip çözüm yolları aranacak ve kalıcı ilke ve esasların oluşturulmasına çalışılacaktır. Çalışan ile kurumu arasında köprü olma vazifesi üstlenilecek gerekli destek verilmeye devam edilecektir. Tarım faaliyetlerinin ildeki uygulamalarının yansımaları için geniş katılımlı bir tarım platformu oluşturulması düşünülmektedir. Bu platform içinde bitkisel ve hayvansal üretimin her kısmının temsil edilmesini sağlamak ve ildeki tarımsal ürün çeşitliliğini arttırmak için çalışmalarda bulunmak istiyoruz. Hepinize saygı ve şükranlarımı sunuyor yeni yönetim kurulumuzun hayırlı olmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

YENİ YÖNETİM KURULU

Murat Genç’in başkanlığındaki Rize Ziraat Müdendisleri Odası yönetim kurulunda yer alan diğer isimler şöyle; Engin Balta, İbrahim Balcı, Ülkü Yılmaz, Üzeyir Tekeşin, Fatih Özkan, Hakan Birben

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER