Kalender DHA Rize Temsilcisi Oldu

Rize’de, 2006 yılında gazeteciliğe başlayan, yerel ve ulusal çeşitli gazete ve haber ajanslarında muhabirlik yapan Aytekin Kalender, Türkiye’nin en güçlü haber ağına sahip kuruluşlardan biri olan Doğan Haber Ajansı’nda (DHA) Rize temsilciliği görevine getirildi.

Kalender DHA Rize Temsilcisi Oldu

DHA'da 2001 yılından bu yana Rize temsilciliği yapan Muhammet Kaçar’ın Bölge Müdürü olarak atanmasının ardından Rize’deki temsilciliğe gazeteci Aytekin Kalender getirildi. Kalender bundan böyle Rize ve bölgesindeki gelişmeleri an ve an haber ve fotoğrafların yanı sıra canlı yayın ve CNN Türk’e bağlantılarla Türkiye’ye duyuracak isim olacak.  1976 yılında Rize'nin Güneysu ilçesi Adacami Mahallesi doğumlu olan Kalender, Anadolu Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Medya Bölümü mezunudur. 

2006 yılından bu yana gazeteci olarak görev yapan ve ulusal haber ajanslarında çalışan Kalender, çeşitli gazetelerde köşe yazarlığı, muhabirlik yaptı. Özellikle doğa fotoğrafları alanında çektiği fotoğraf ve görüntülerle kentin tanıtımına katkı sağladı. Aynı zamanda drone pilotu olan Kalender, 2015 yılında düzenlenen yılın başarılı gazetecileri töreninde internet haberciliği dalında ödül aldı. Rize 53 Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olan Kalender, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev almaktadır.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2017, 18:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER